Deniz Kenarı Düğünde Ne Giyilir?

Havaların ısınmasıyla, yazın gelmesiyle deniz kenarı, havuz başı, kır düğünü sezonu açılıyor. Özellikle son yllarda havuz başı ve kır düğününün yerini deniz kenarı, kumsal düğünleri alıyor. Pek alışkın olmadığımız için ve belki de daha önce gitmediğimiz için bu deniz kenarı düğünlerde ne giyeceğimizi birçoğumuz bilemiyoruz. Eğer sizde deniz kenarı bir düğüne davetliyseniz ve ne giyeceğinizi bilemiyorsanız yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Deniz kenarı ve özellikle kumsalda bir düğüne davetliyseniz ilk kural topuklu ayakkabıdan uzak durun. Eğer ben topuklu ayakkabıdan vazgeçmem diyorsanız da ince topuklu ayakkabı kullanmaktan kaçının ve mutlaka babetleriniz ve şık, taşlı sandaletlerinizi yanınızda götürün. Gecenin ilerleyen saatlerinde ve özellikle kumsaldaysa topuklu ayakkabı ile durmanız imkansızlaşacaktır. Gecenin sonunu yalınayak getirmektense yanınızdaki rahat ayakabınızı giyerek şıklığınızdan ödün vermemiş olursunuz.

Deniz kenarı düğünlerde en çok tercih edilen ve en şık duran elbiseler ince ip askılı, bol, salaş görünümlü ve uçuş uçuş elbiselerdir. Tercihinizi uçuşan bir elbiseden yana kullanabilirsiniz. Kumsalda yürümek normalde yürümekten daha zor olduğu için balık elbiseler, dar abiye elbiseler sizin gecenizi mahvedebilir. Rahat rahat dans etmek, eğlenmek için uçuşan elbisenizi giyin ve düğünün tadını çıkarın. Deniz kenarı düğünlerde elbise de renk tercihinizi açık renklerden yana kullanabilirsiniz. Koyu renkli elbiseler deniz kenarında çok fazla tercih etmenizi önermiyoruz. Bu yazın moda renklerinden biri olan süt maviyi veya açık pembe, uçuk sarı, lila, nil yeşili, krem rengi gibi renkler de sizin şık görünmenizi sağlayacaktır. Elbise seçiminde bir diğer önemli nokta ise straplez elbiselerden uzak durun. Kumsalda kazaya uğrama ihtimaliniz daha yüksektir. Bu nedenle ince de olsa tutan bir askısı olan elbiseleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Deniz kenarı düğünlerde bir diğer önemli nokta ise saç ve makyajın hafif, abartısız olmasıdır. Saçlarınızı doğal bırakabilirsiniz veya toplayabilirsiniz. Ayrıca basit bir fön çektirebilirsiniz. Fakat abartılı saçlardan uzak durun. Aynı şekilde makyajınızı da abartmayın. Deniz kenarı nemlidir ve bütün gece dans edeceğinizi düşünürsek terleyeceksiniz ve saçınız da makyajınız da bu duruma dayanamayacak bozulacak. Çirki bir görüntü oluşturmamak için doğal olun. Bu önerileri dikkate alarak hazırlanırsanız en şık ve göz alıcı bayan siz olabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

 

asimetrik-sahil-düğünü-elbisesi
Asimetrik kesim sahil düğünü elbisesi
deniz-kenarı-düğün-kıyafeti
Deniz-kenarı-düğün-kıyafeti
deniz-kenarı-düğün-kıyafeti-beyaz
Beyaz renkte deniz kenarı düğün kıyafeti
deniz-kenarı-mini-abiye-kıyafet
Deniz kenarı düğün için mini abiye kıyafet
mavi-renk-sahil-düğünü-kıyafeti
Mavi renk sahil düğünü kıyafeti
sahilde-giyilen-düğün-elbiseleri
Model model deniz kenarı için abiye elbise modelleri
sahil-düğünü-kıyafetleri
Hem spor hem şık sahil düğünü kıyafetleri
sahil-düğününde-giyilebilecek-kıyafetler
Sahil düğününde giyilebilecek kıyafetler
uçuş-uçuş-sahil-düğünü-elbisesi
Uçuş uçuş sahil düğünü kıyafeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir