Deniz Kenarı Düğünde Ne Giyilir?

Deniz Kenarı Düğünde Ne Giyilir?

Havaların ısınmasıyla, yazın gelmesiyle deniz kenarı, havuz başı, kır düğünü sezonu açılıyor. Özellikle son yllarda havuz başı ve kır düğününün yerini deniz kenarı, kumsal düğünleri alıyor. Pek alışkın olmadığımız için ve belki de daha önce gitmediğimiz için bu deniz kenarı düğünlerde ne giyeceğimizi birçoğumuz bilemiyoruz. Eğer sizde deniz kenarı bir düğüne davetliyseniz ve ne giyeceğinizi bilemiyorsanız yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Deniz kenarı ve özellikle kumsalda bir düğüne davetliyseniz ilk kural topuklu ayakkabıdan uzak durun. Eğer ben topuklu ayakkabıdan vazgeçmem diyorsanız da ince topuklu ayakkabı kullanmaktan kaçının ve mutlaka babetleriniz ve şık, taşlı sandaletlerinizi yanınızda götürün. Gecenin ilerleyen saatlerinde ve özellikle kumsaldaysa topuklu ayakkabı ile durmanız imkansızlaşacaktır. Gecenin sonunu yalınayak getirmektense yanınızdaki rahat ayakabınızı giyerek şıklığınızdan ödün vermemiş olursunuz.

Deniz kenarı düğünlerde en çok tercih edilen ve en şık duran elbiseler ince ip askılı, bol, salaş görünümlü ve uçuş uçuş elbiselerdir. Tercihinizi uçuşan bir elbiseden yana kullanabilirsiniz. Kumsalda yürümek normalde yürümekten daha zor olduğu için balık elbiseler, dar abiye elbiseler sizin gecenizi mahvedebilir. Rahat rahat dans etmek, eğlenmek için uçuşan elbisenizi giyin ve düğünün tadını çıkarın. Deniz kenarı düğünlerde elbise de renk tercihinizi açık renklerden yana kullanabilirsiniz. Koyu renkli elbiseler deniz kenarında çok fazla tercih etmenizi önermiyoruz. Bu yazın moda renklerinden biri olan süt maviyi veya açık pembe, uçuk sarı, lila, nil yeşili, krem rengi gibi renkler de sizin şık görünmenizi sağlayacaktır. Elbise seçiminde bir diğer önemli nokta ise straplez elbiselerden uzak durun. Kumsalda kazaya uğrama ihtimaliniz daha yüksektir. Bu nedenle ince de olsa tutan bir askısı olan elbiseleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Deniz kenarı düğünlerde bir diğer önemli nokta ise saç ve makyajın hafif, abartısız olmasıdır. Saçlarınızı doğal bırakabilirsiniz veya toplayabilirsiniz. Ayrıca basit bir fön çektirebilirsiniz. Fakat abartılı saçlardan uzak durun. Aynı şekilde makyajınızı da abartmayın. Deniz kenarı nemlidir ve bütün gece dans edeceğinizi düşünürsek terleyeceksiniz ve saçınız da makyajınız da bu duruma dayanamayacak bozulacak. Çirki bir görüntü oluşturmamak için doğal olun. Bu önerileri dikkate alarak hazırlanırsanız en şık ve göz alıcı bayan siz olabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

 

asimetrik-sahil-düğünü-elbisesi

Asimetrik kesim sahil düğünü elbisesi

deniz-kenarı-düğün-kıyafeti

Deniz-kenarı-düğün-kıyafeti

deniz-kenarı-düğün-kıyafeti-beyaz

Beyaz renkte deniz kenarı düğün kıyafeti

deniz-kenarı-mini-abiye-kıyafet

Deniz kenarı düğün için mini abiye kıyafet

mavi-renk-sahil-düğünü-kıyafeti

Mavi renk sahil düğünü kıyafeti

sahilde-giyilen-düğün-elbiseleri

Model model deniz kenarı için abiye elbise modelleri

sahil-düğünü-kıyafetleri

Hem spor hem şık sahil düğünü kıyafetleri

sahil-düğününde-giyilebilecek-kıyafetler

Sahil düğününde giyilebilecek kıyafetler

uçuş-uçuş-sahil-düğünü-elbisesi

Uçuş uçuş sahil düğünü kıyafeti

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık