Zayıf Gösteren Kıyafetler

Kilonuzdan şikayetçisiniz ve aldığınız kıyafetlerin üzerinizde duruşunu sevmiyorsunuz. Zayıf görünmek için kıyafetlerde bir kaç ipucuna ihtiyacınız var. Tabiki ilk olarak unutmamanız gereken şey kilonuz ile barışık olun ve ne olursa olsun kendinizi ve vücudunuzu sevin. Birkaç minik değişiklik ile olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz.

1) Kıyafet seçerken kesim olarak vücudunuza uygun olan kıyafetleri seçin. Kendi bedeninizden daha büyük kıyafetler almayın. Bol giymeyin. Kilonuzu bol elbiselerle saklayamazsınız. Tersine daha iri ve bakımsız görünürsünüz. Fakat dar kıyafetleri de çok fazla tercih etmeyiniz. Üzerinize göre kıyafetler almalısınız.

2) Vücudunuzu çok fazla saran kıyafetlerden uzak durun. Fakat belinize oturan bir ceket veya elbise ile olduğunuzdan daha ince görünebilirsiniz. Etek seçiminde eğer baldırınız kalın ise uzun etekler daha ince görünmenizi sağlar.

3) Takı seçimi sandığınızdan daha önemli. Eğer göğüsleriniz büyük değilse uzun kolyeler takarak hem dikkati boynunuza ve göğüs bölümünüze çekebilir hem de vücudunuzdaki orantıyı sağladığı için daha ince görünmenize yardımcı olur. Uzun küpelerde tercih edebilirsiniz. Fakat uzun küpeleri seçerken boynunuzu kısa göstermemesine dikkat ediniz.

4) Bluzlar vazgeçilmezimizdir. Bluz seçiminde üst kısmınız iriyse bol kesim bir bluz seçebilir ve takı ile kombinleyebilirsiniz. Ayrıca bluz seçiminde V yaka tercih ederseniz daha ince görünebilirsiniz.

5) Pantolon seçiminde önünde ütü çizgisi bulunan pantolonlar sizi daha zayıf gösterecektir. Bu ütü çizgsi bacak boyunuzu daha uzun göstererek daha orantılı görünmenizi sağlayacaktır. Pantolon seçiminizde çok bol pantolonlar olmamalı. Ayrıca taytlar da olmamalı. Üzerine istediğiniz bir bluzu, gömleği, tişörtü giyebilirsiniz. Fakat üzerinize giydiğiniz kıyafeti pantolonunuzun içine sokmamalısınız.

6) Elbise seçiminde ince kendinden çizgileri olan elbiseleri tercih edebilirsiniz. Bunlar daha uzun ve orantılı görünmeyi sağlar. Ayrıca göğüs kısmı oturan ve aşağı doğru bollaşan modeldeki elbiseler de sizin için ideal olacaktır.

7) Siyah her zaman gözde renktir. Tüm kusurları kapatır. Fakat bu her zaman siyah giymek zorunda olduğunuzu göstermez. Fakat siyah detaylı elbiselerle hileli bir görünüm yaratabilirsiniz. Örneğin aldığınız elbisenin iki yanından koltuk altından elbisenin altına doğru siyah çizgi inen elbiseler kesinlikle sizi bir beden ince gösterecektir.

8) Kiloyu gizleyen en iyi kot modeli streç kotlardır. Fakat bu kotların skinny modeli tercih edilmemelidir.

9) Benzer renklerle kombin yapmak da daha ince görünmenizi sağlar. Bu baştan aşğı aynı renk giyinmek demek değil. Fakat aynı rengin farklı tonları giyerek daha ince görünebilirsiniz. Ayrıca baştan aşağı aynı renkte giyindeyseniz takılarla birkaç aksesuarla renk katabilirsiniz.

10) Bazı zayıf gösteren kıyafetler piyasada satılmakta. Kumaşından veya modelinden ötürü bir beden zayıf görünmenizi sağlayacaktır. Bu kıyafetlerden satın alabilirsiniz. Dar kıyafetlerinizin içine de korse giyerek kusurlarınızı örtebilirsiniz.

En önemli nokta giydiğiniz kıyafeti kendinize yakıştırmanızdır. Vücudunuzla barışık olun. Ne giyerseniz giyin mutlu hissedin. İyi alışverişler hanımlar 🙂

 

Siyah beyaz çizgili Zyıf gösteren kıyafet modeli
dikine-çizgili-kıyafetler
Dikine çizgili zayıf gösteren kıyafet modelleri
ince-gösteren-abiye-elbise-modelleri
İnce gösteren ab,ye elbise modelleri
ince-gösteren-elbise
İnce gösteren siyah beyaz elbise
optik-ilüzyonlu-kıyafetler
Optik ilüzyonlu elbise modelleri
zayıf-gösteren-elbise
2 beden ince gösteren elbise modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir