Yerleşme Kanaması Olabilir Mi?

Halk arasında üstüne görme olarak bilinen ve yerleşme kanaması, yerleşme lekesi, olarak da bilinen implantasyon kanaması gebeliğin kadında beliren en erken belirtisi olarak görülür. Döllenmiş olan yumurtanın rahmin duvarına yerleşmesi ile gözlenir ve bu durum döllenmenin 6-12 gün sonrasında oluşur. Bu kanamalar genelde lekelenme şeklinde olup bir kaç gün boyunca sürer.

 İmplantasyon kanaması kimi zaman adet kanaması ile karıştırılabilir. Bunun nedeni adet kanaması öncesinde de olabilir ve adet kanaması ile aynı zamanda da olması ile ilgilidir. Kadın onu adet kanaması zannedebilir.

       İmplantasyon Kanamasının Adet Kanamasından Farkı

  •  Yerleşme Kanaması Olabilir Mi? diyeceğiniz kanamalar genel olarak daha az yoğun olmalıdır ve kısa süreli olmalıdır.
  • Adet kanaması uzun sürerken bu lekelenme tarzı kanama az sürer ve daha az miktarda akar.
  • Rengi genelde leke şeklinde ve pembe ya da kahverengi olarak görülür. Bazı zamanlarda da pembe bir akıntı olarak görülebilir.
  • Bu kanamanın olduğunu düşünüyor ve gebelik bekliyor iseniz en kısa sürede gebelik testi yapınız ve ardında doktor kontrolüne giderek kesin bilgi sahibi olunuz.
  • Yerleşme Kanaması Olabilir Mi? şüphesinin netleşmesi için uzman doktora gitmeniz tavsiye edilir ve konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz sitemizde bulunan

Pembe Lekelenme ve Regl ve Lekelenme başlıklı yazılarımızı da okuyabilirsiniz. Doktor kontrollerinize özen göstermeyi unutmayın, sağlığınız için en iyisini yapın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir