Yalnızca Annelerin Anlayabileceği 8 Şey

Annelik duygusunun bir başka olması yalnızca annelere özgü şeyleri de beraberinde getiriyor. Annenin 9 ay boyunca bebeğini karnında taşıdıktan sonra hayata getirmesi ve sonrasındaki süreç, anneler için daha anlamlıdır. Biz de annelik duygusunun gücüne sığınarak, yalnızca annelerin anlayabileceği 7 şey listesini anne olan takipçilerimiz için hazırladık.

1-) Doğumdan Sonra Annenin Bebeği Gördüğü O İlk An

Anne zorlu bir o kadar da keyifli geçen 9 ayın sonunda bebeğine kavuşur. Annenin bebeği gördüğü o ilk an hep farklıdır..

2-) Bebeğin Attığı İlk Adımlar

Bebeğin dengesini zor sağlamasına rağmen yavaş yavaş yürümeyi öğrenmesi sırasında attığı ilk adımlar unutulmaz. Birkaç dakika dolusu o an, anne tarafından seneler hatırlanır durur.

3-) Bebeğin İlk Defa Anne Dediği O An

Bebek biraz büyümeye başladıktan sonra artık hadi oğlum/kızım anne de, baba de çekişmeleri başlar ebeveynler arasında. Hangisini ilk söylediği genelde sıkıntı yaratsa da, anne için bebeğinin o ilk anne dediği an yok mu, unutulmaz yaşanır adeta.

4-) İlk Doğum Günü Kutlaması

Hamileliğin üzerinden aylar geçmiş hatta neredeyse 1 yıl olmuş da, bebeğin birinci yaşı gelmiş. Bebeğin ilk doğum günü 1. yaşı büyük bir keyifle kutlanır. Hele o ilk mum üflediği an yok mu, annelerin aklından hiç çıkmaz.

5-) Anneyi İlk Taklit Edişler

Özellikle kız çocuğuysa biraz ayaklanmaya başlar başlamaz; makyaj malzemeleri, kolyeler, küpeler karıştırılmaya başlanır. Bütün hareketler anneden görülmüş ve onun gibi olmak istenmiştir.

6-)İlk Duygusal Başlangıçları

Çocuk büyümüş de sevgilisi olacak yaşa gelmiş. İlk güzel duyguların anneyle paylaşıldığı üzüntüsüyle sevinciyle konuşulduğu ilk sevgililer, ilk duygular yalnızca annelerin anlayabileceğidir.

7-) Üniversite Mezuniyeti

Bebek büyümüş koskoca kız/erkek olmuş da üniversiteden mezun oluyor. Senelerce verilmiş emekler, çabalar mükafat alır ve kepler atılır. Her ne kadar annenin gözünde o hala bebek olsa da, artık büyümüş koskoca üniversite mezunu olmuştur.

😎 Düğün Günü

Anne için hem sevinç hem de üzüntü dolu anlardan biri de evladının düğün gecesidir. Artık dünkü bebek büyümüş koskocaman olmuş ve evleniyordur. Anneden aldığı mutluluk ve güçle artık o da anne/baba olmaya hazır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir