Sezeryandan Sonra İkinci Doğum

 Sezeryandan Sonra İkinci Doğumun gerçekleşme süresi ve bu ikisi arasındaki zamanın ne kadar olması ile ilgili gerekli bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz. Ancak sezeryan sonucu belirtilen bu zaman aralığı genel ve normal bir sezeryan sonrasını ifade eder. Fakat bu aralık kadının sağlık durumuna göre değişir yani her hasta için daha farklı olarak bir zaman aralığı belirlenmelidir. Bunu da ancak kadının kendi doktoru sağlayacaktır. Bu durumda her çift için en sağlıklı zaman aralığını kendi doktoru söyler ve en sağlıklı süreç belirlenir.

 Sezeryandan Sonra İkinci Doğum Ne Zaman Olmalıdır?

 Sezeryandan Sonra İkinci Doğum ile ilgili verilmesi gereken aranın sebebi rahmin kendini toplaması ve anne rahmine yeni bir bebeğin yerleşebilmesi için eski haline gelmesidir. Doktorların uyarısı genel olarak doğum sonrasında yapılır ve iki ya da üç yıl bekleme ile yeni çocuk yapma girişimine girilmesi uyarısı yapılır. Yeni bir doğumu kadın ancak iki yıl sonra kaldırabilir. Bu duruma gerekli hassaslık gösterilmediğinde genelde sağlık problemleri yaşanır ya da anne adayı için çok zorlu bir süreç başlar.

 Sezeryandan Sonra İkinci Doğum  için bu arayı sekiz ay ya da dokuz tutup sonra hamile kalanlar da vardır. Bu anne adaylarında zorluklar görülür ve bu durum sağlıklı karşılanmaz. Bu nedenle en az on sekiz aylık bir dinlenme süresi anne rahmine iyi gelecektir ve onun daha sağlıklı geri dönmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir