Platin Ne Zaman Çıkar Ayağımdan

Platin vücutta hareketin kolaylığını sağlayan ve kırılmalarda uygulanan bir implanttır. Platinin vücutta kullanım alanları; diz, diz kapağı, bacaklar, kalça, kol ve beldir genel olarak. Bu implantın uygulaması aynı zamanda vücutta kaynayan ve vücuttan çıkarılan olarak ikiye ayrılır. Çıkarılıp takılanlar titanyumdan yapılmıştır ve çıkarılma süresi doktor tarafından belirlenir.

 Platin Çıkma Süresi Nelere Bağlıdır?

  • Platin Ne Zaman Çıkar Ayağımdan  sorusunun cevabını ancak hastanın doktoru verebilir. Çünkü kemiklerin birbirine kaynaması için plakvida ya da çivi olarak kullanılan bu platinler kişinin durumunun ciddiyetine göre uygulanır ve bekletilir.
  • Ayakta ve kolda uygulanan platinlerin bir kısmı iki üç ayda çıkabilir pozisyona gelirken bir kısmı ise bir yıl durduktan sonra ancak çıkabilir. Bu dediğimiz gibi hastanın kemiklerindeki duruma göre değişir.
  • Platin Ne Zaman Çıkar Ayağımdan  tedavi sürecinde cevabı verilebilecek bir durumdur. Ancak bu her zaman planlandığı gibi gitmeyebilir. Bu durum kişinin sağlık gidişatına göre farklı değerlendirilir ve kimi zaman platin çıkarmalarda sorun da oluşabilir.
  • Platinin bacakla kaynaması sonucu çıkarılmada problem olabilir ve doktor tarafından çıkarılmaması daha uygun da görülebilir.
  • Kişiden kişiye değişen tedavi ve uygulamalar gibi platinin çıkarılma süresi de hastanın durumuna göre ve ona özgüdür.

Daha fazla bilgi almak ve kollardaki platin hakkında da bilgi edinmek isterseniz sitemizde bulunan

Kolda Takılı Olan Platinin Çıkarılması adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir