Perebron Şurup

Öksürük sorunu zaman zaman herkesin karşılaştığı bir sorundur. Daha çok soğuk algınlığı, grip gibi rahatsızlıkların beraberinde gelen öksürük sorunu başka sebeplerden dolayı da görülebilmektedir. Özellikle kuru öksürük olarak tabir edilen sürekli öksürük ve gıcık hali boğazın tahriş olmasına neden olabilmektedir. Eğer öksürük yüksek ateş, baş ağrısı, mide bulantısı gibi başka rahatsızlıklarla birlikte görülmüyorsa korkulacak bir şey yoktur.

Öksürüğü tedavisinde ve iyileştirilmesinde uzmanlar tarafından daha çok perebron şurup önerilir. Perebron şurup solunum yolu iltihabından kaynaklı öksürük sorununun giderilmesinde tercih edilmektedir. Ayrıca balgamı eritici etkisiyle de salgıları sulandırır ve öksürük problemini ortadan kaldırmış olur.

Kırmızı berrak şurup görünümündeki bu ilacın doktor kontrolü dışında kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Perebron şurup genellikle üst solunum yolu enfeksiyonu ve soğuk algınlığı durumlarında baş gösteren öksürüğün tedavisinde kullanılmaktadır. Her ilaç için geçerli olan doktor kontrolü şarttır.

Özellikle emzirme veya  hamilelik döneminde olan kişilerin, ilacı kesinlikle doktor tavsiyesi haricinde kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu süreçlerde kullanılan ilaçlar bebek ve anne/anne adayı için olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu yüzden mutlaka doktora gidilmeli ve doktor tavsiyesi üzerine ilaç alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir