Örgü Saç Bant Modelleri

Saç bant modelleri, örgü, şifon, penye ve daha değişik kumaşlardan olabilir. Genelde örgü saç bant modelleri kadınlar tarafından daha fazla tercih edilir. Çünkü örgü saç bant modelleri kışın fazlasıyla kullanılır ve başı, kulakları sıcak tutar.

Örgü saç bant modelleri gençler arasında son yıllarda oldukça moda olmuştur. Kışın kulakları ve başı sıcak tutması için çok fazla tercih edilirken, yazın ise daha süslüleri ve inceleri saçların yüze gelmesini engellemek için tercih edilir. Örgü saç bantlarını örmek oldukça kolaydır. İki ters bir düz örgü bilen herkesin kolayca örebileceği örgüdür. İstenilen renk ip alınır ve istenilen kalınlıkta saç bandı örülebilir. Saç bandının üzerini süslemek ise tamamen size kalmıştır. İsterseniz üzerine boncuk işleyebilirsiniz veya yine örgü ile çiçek veya dekoratif başka bir şey örebilirsiniz. Süslemek tamamen hayal gücünüze kalmış bir şey. Tığ veya şiş ile örebilirsiniz. Tığ ile ördükleriniz daha ince olacaktır. Bebeklerde süs amacıyla kullanılabilir.

Örgü saç bant modelleri son yıllarda mağazalarda da satılmaktadır. Özellikle kış aylarında reyonlarda oldukça sık görebilirsiniz. Örgü bilmiyorsanız beğendiğiniz modeli alabilirsiniz. Fakat örgü biliyorsanız veya öğrenmek için vaktiniz varsa kendiniz örebilirsiniz. Çünkü kendiniz ördüğünüzde hem istediğiniz rengi hem de istediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Örgü Saç Bant Örnekleri
Örgü Saç Bant Örnekleri
Birbirinden Güzel Örgü Saç Bantları
Birbirinden Güzel Örgü Saç Bantları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir