Örgü Bebek Yelekleri ve Yapılışı

Örgü bebek yelekleri, bebekler daha dünyaya gelmeden anneanne, babaanne, anne ve yakınların bebek için elleriyle ördükleri kıyafetlerdir. Annelerin bebekler için en çok tercih ettiği dış giyim kıyafetidir.

Yaz veya kış farketmez bebekler dünyaya geldikleri annelik iç güdüsü ile bebeklerini korumak isteyen anneler, bebeklerinin üşümemesi için bebeklerini sürekli sarıp sarmalarlar. Bu nedenle yelekler oldukça rağbet görmektedir. Örgü olduğu için sıcacık tutan yelekler, istenilen renk ve modellerde örülebilir. Genelde kız çocuklarına pembe, erkek çocuklarına mavi renkte örülen yelekler bebeklerin bir numaralı kıyafetidir. Yazın doğan bebeklerde en ufak bir serinlikte rahatça giydirilebilir.

Örgü bebek yelekleri yapılışı kolay değildir. Önce sırt bölümünün, sonra ise ön bölümlerin ayrı ayrı örülmesi gerekir. Tüm bu örme işlemleri istenilen modelde yapılabilir. İstediğiniz örgü tekniğini kullanabilirsiniz. Sonra ise tüm bu örülen parçaları birleştirmenizyani dikmeniz gerekir. Bunu iğne ile yapabilirsiniz. Sonrasında ise ön kısıma bir kaç tane düğme dikerek örgüyü tamamlayabilirsiniz. Düğmeleri züccaciyeden alırken süslü düğmelerden seçebilirsiniz. Böylece yeleğiniz çok daha şık görünür.

Örgü Bebek Yelek Örnekleri
Örgü Bebek Yelek Örnekleri
Birbirinden Güzel Örgü Bebek Yelekleri
Birbirinden Güzel Örgü Bebek Yelekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir