Ofiste Giyilebilecek Kıyafetler

İş yerinde giydiğiniz kıyafetleriniz, tecrübeniz ve yaptığınız işin iyi olup olmadığı kadar önem taşır. Ofiste şık görünmeniz oldukça önemli. Fakat şık olmak için abartmak gerekmiyor. Abartılı kıyafetler ve makyajlar tam ters bir algı oluşturuyor. Ofiste giyilebilecek kıyafetlerle ilgili dikkat etmeniz gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

Klasik kıyafetler oldukça önemlidir. Örneğin kalem etekler, kısa ve dar kesim ceketler, yeni moda erkek kesim pantolonlar, renkli pantolon ve ceketler, takımlar ve daha fazlasını tercih edebilirsiniz. Ayrıca hem klasik hem spor görünmek isterseniz tercihinizi elbiselerden yana kullanabilirsiniz. Özellikle 2016 modasında oldukça fazla bulunan gömlek elbiseler ve keten elbiseler doğru birer tercihtir.

-Mini etekler yerine midi boy veya uzun boy etekleri tercih etmelisiniz. Çünkü mini etekler ve çok dar veya yırtmaçlı etekler hareketinizi engelleyecektir. Ayrıcamidi boy etekler veya etek pantolonlar bu yıl oldukça moda. Bu nedenle bu boy eteklerden yana tarcihinizi kullanırsanız şık ve trend görünebilirsiniz.

-Topuk boyuna dikkat etmelisiniz. Ayakkabı seçimi kıyafeti tamamlayan en önemli parçalardandır. Bu nedenle ayakkabı seçimini doğru yapmak gerekir. Her kadın topuklu ayakkabıyı sever. Fakat rahatsız edecek bir topuklu ayakkabı sizi hem estetik göstermeyecektir hem de rahat hareket etmenize engel olacaktır. Ayakkabı seçiminizi dolgu topuklardan veya mini topuklardan yana kullanabilirsiniz.

-Bluz veya gömlek seçerken dikkat etmeniz gereken nokta içinizi belli etmemesidir. Ya da örneğin gömleğiniz beyaz ise içinize siyah iç çamaşırı giymeyiniz. Bu sizi şık göstermez. Seksi gösterir. Ofiste seksilik olmaması gerekir.

-Kıyafet seçiminde en önemli kural rahat olmanızdır. Giydiğiniz kıyafetin tüm gün üzerinizde olacağını unutmayın ve en rahat edeceğiniz kıyafeti seçin.

Ofiste giyilmemesi gereken kıyafetler
*Kadınlar için

-Fileli ve desenli çoraplar
-Çok kısa ve dar etekler
-Vücuda tam oturmayan kıyafetler veya vücudu aşırı derecede sıkan kıyafetler
-Fazla aksesuar kullanmak
-Fazla makyaj ve abartılı saç.

*Erkekler için

-Çabuk kırışan pantolon veya gömlekler
-Saten kravatlar
-Dağınık saçlar
-Aşırı spor giyim
-Parlak takım elbiseler
-Çizgi film kahramanlı çoraplar veya kravatlar.

 

kadın-ofis-kıyafetleri
Kadın Ofis Kıyafetleri Klasik Giyim
kadın-ofis-kombini
Kadın Ofis Kıyafetleri Canlı Renklerde Kıyafet Seçimi
kadın-takım-elbise
Kadın Ofis Kıyafetleri Takım Elbise
ofis-giyimi-erkek
Erkek Ofis Kıyafetleri
ofis-giyim-tarzı-erkek
Ofis Kıyafetleri Erkek Giyim
ofiste-giyilebilecek-kadaın kıyafetleri
Ofiste Giyilebilecek Kadın Kıyafetleri
ofiste-giyilebilecek-kıyafetler
Ofiste Giyilebilecek Kıyafetler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir