Nidazol İlacı Mikrobik İshal Rahatsızlığı

Nidazol ilacının kullanımı doktor kontrolü ve tavsiyesi dışında sağlıklı değildir. Bu nedenle sadece nidazol ilacı için değil tüm ilaçların bilinçsiz kullanımı kişi sağlığını tehdit edecektir. Nidazol ilacı mikrobik ishal rahatsızlığı ile ilgili konularda da ilacın özelliklerine ve endikasyonlarına öncelikli bakmak gerekir.

 Nidazol İlacı Hakkında 

  • Etken maddesi metamizol olan bu ilacın tüketimi parazit bakteri ve mikroplarla savaşmayı sağlar ve enfeksiyon hastalıklarında kullanılır.
  • Zatürre gibi ağır solunum yolu hastalıklarında kullanılır.
  • Karın içerinde ve kalın bağırsaktaki enfeksiyonlarda ,
  • Karaciğer, dalak ve böbrek iltihaplarında kullanılır.
  • Menenjit
  • Septisemi yani kemik ve eklem iltihabı
  • Crohn hastalığı (ince bağırsak iltihaplanması kaynaklı

gibi durumlarda kullanılır. Nidazol İlacı Mikrobik İshal Rahatsızlığı ile ilgili durumda ise bu ilaç yan etki olarak ishale sebep olabilir. Genelde enfeksiyon tedavisi için kullanılırken bir anda başka bir enfeksiyona da sebep olabilir. Bu nedenle etken maddeye duyarlı olan ya da alerjisi olan vücutların bu ilacı kullanmaması gerekir. Bunun farkına vardıktan sonra ciddi bir sorun olabilir en kısa sürede doktora başvurunuz.

Nidazol İlacı Mikrobik İshal Rahatsızlığında ishal çok sulu, sık ve kanlı geliyorsa yüksek ihtimalle yeni bir enfeksiyon başlamıştır ve bunun tehlikeli olma durumu olduğundan en kısa sürede doktora başvurmak gerekir. İlaç kullanımında bilinçsiz ve yanlış ilaç seçimi ciddi rahatsızlıklara neden olduğu gibi ölümlere de sebep olmaktadır. Bu nedenle Nidazol ilacının kullanımı öncesi doktora başvurunuz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir