Midede Gaz ve Sol Göğüs Altında Yanma

Midede ağrı, yanma ve boğaza doğru acı his gelmesi sık rastlanan bir problemdir ve genel olarak da mideden kaynaklı bir hastalık belirtisidir. Midede Gaz ve Sol Göğüs Altında Yanma oluşumu ile kişide genellikle gaz sıkışmasından kaynaklı bir rahatsızlık olabilir. Gaz sıkışması ağrı yapar ve göğüs sıkışmasına neden olabilir. Hastalar arasında da sıklıkla kalp krizi olarak anlaşılabilen bu durum için çok fazla telaş yapmamak gerekir. Hazımsızlık ve çok yemek yeme, az hareket etme ile bu duruma sık rastlanır. En kısa sürede de doktora gitmek gerekir.

Midede Gaz ve Sol Göğüs Altında Yanma aynı zamanda mide hastalıklarından da kaynaklanabilir. Ya da bu durum göğüse bası yapan bir beze, kist belirtisi olabilir. Bu nedenle telaş yapmadan en kısa sürede doktor muayenesi ile teşhisi koyulmalıdır. Mide hastalıklarından kaynaklı olarak görülüyor ise de sıklıkla bu durum ;

  • Gastrit,
  • Mide kanseri,
  • Ülser
  • Reflü

gibi durumlardan ötürü ya da bunların belirtisi olabilir. Fakat sol göğüs sıkışması ve ağrısı var ise gaz problemi olma riski fazla olsa da yanma oluşumu gastrit ve reflü başlangıcının göstergesidir.

Bu duruma çok sık maruz kalan ve Midede Gaz ve Sol Göğüs Altında Yanma hissi ile baş edemiyorum diyenlerin ilk yapması gereken doktor kontrolü ile hastalığın teşhisine gitmek olmalıdır. Bunun hemen ardından da ilaç tedavisi ile kişinin sağlığı eskisine kavuşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir