Mezuniyet Kıyafeti Önerileri

Mezuniyet Kıyafeti Önerileri

Mezuniyet kıyafetleri denince herkesin aklında canlanan kıyafetleri bulması oldukça zor. Bu nedenle özellikle kızlar mezuniyetten aylar öncesinden kıyafet arayışına girerler. Erkekler için ise durum daha kolaydır. Klasik bir şekilde ceket, gömlek veya basic tişört, kumaş veya kanvas pantolon ile şık bir ayakkabıyı kombinleyerek işi bitirirler. ayrıca takım elbise alarak daha da kolaya kaçabilirler. Kızlar da ise kıyafet seçimi ile iş bitmez. Ki kıyafet seçimi oldukça zordur. Kıyafet seçimi bittikten sonra ona göre bir ayakkabı seçimi başlar ve sonrasında takılar, saç, makyaj…

Mezuniyet kıyafetleri mezuniyet balosunun yapıldığı yere göre değişse de genelde abiye modellerden oluşmaktadır. Özellikle 2016 modasıyla beraber hemen hemen bütün mağazalarda karşılaşılan alt üst ayrı uzun abiye elbiseler oldukça fazla beğeni toplamaktadır. Uzun abiye seçecek olanlara tavsiyem mezuniyet yazın olduğu için uçuş uçuş renkli bir elbise tercih edebilirsiniz. Balık ve saten elbiselerden kaçınmalısınız. Çünkü bu tarz elbiseler hem sizin yaşınızı olduğunuzdan büyük gösterecek hemde baloda zıplayıp dans etmenizi engelleyecektir. Mini elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle lise mezuniyeti ise kesinlikle mini çok şık bir elbise giyebilirsiniz. Hem yaşınıza daha uygun olacaktiır hem de mini elbise hareketlerini kısıtlamayacaktır. Mini elbiseler de ise yine alt üst takımlar veya dekolteli modeller çok tercih edilmektedir. Bunun dışında dar ve kalem etekler bu yıl çok moda değildir. Daha çok kloş etekli elbiseler veya tütüler çok fazla tercih edilmektedir. Sende mezuniyet balosunun en güzel kızı olmak istiyorsan bu tavsiyelere dikkat edebilirsin.

Erkekler için birkaç öneri ise 2016 modasında lacivert takımlar oldukça moda. Ayrıca italyan kesim dediğimiz dar inen pantolonlar da gençlerin en gözde pantolonları halinde. Seçiminizi bunlardan yana kullanırsınız balonun en gözde erkeği siz olursunuz. Ayrıca takımızı bir papyon ile tamamlayıp tarzınızı gösterebilirsiniz. Erkeğin takısı sakallarıdır sözünü de unutmayınız. İyi alışverişler dileriz.

 

taşlı-abiye-elbise

Parlak Taşlı Uzun Elbise

tütü-etekli-mezuniyet-elbisesi

Siyah Arkası Uzun Önü Kısa Mezuniyet Elbisesi

mezuniyet-elbiseleri

Dekolteli Mezuniyet Elbisesi

renkli-kısa-elbise

Alt Üst Takım Göbek Açık Mini Elbise

siyah-abiye-elbise

Siyah Beyaz Mezuniyet Elbisesi

süt-mavi-mezuniyet-elbisesi

Mini Mezuniyet Elbisesi

göbek-açık-mezuniyet-elbisesi

Beyaz Alt Üst Takım Elbise

abiye-elbise-modelelri

Renkli Pembe Taşlı Mezuniyet Elbisesi

abiye-giyim

Siyah Mezuniyet Elbisesi

gece-elbisesi

Mavi Tütü Elbise

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık