Lastik Tokadan Bileklik Yapımı

Lastik tokadan bileklik yapmak için farklı teknikler vardır. Bu bileklikleri yapmak oldukça kolaydır. Lastik tokalardan veya renkli lastiklerden yaptığınız bileklikleri ister renk renk takabilir, isterseniz de turistik yerlerde satabilirsiniz. El emeği olduğu için bu yaptığınız bileklikler oldukça rağbet görecektir.

Öncelikle bu bileklikeri örmek için alacağınız lastikleri özel olrak satın almalısınız. Çünkü bileklik yapmak için kullanacağınız bu renkli lastikler kalın lastiklerdir. Fakt bu lastiklerden bulamazsanız evinizzde bulunan minik lastik tokalarda iş görür. Bu bilekliklere yurt dışında rainbow bileklik yani gökkuşağı bileklik denmektedir ve son yıllarda özellikle liseli gençlerde oldukça moda olmuştur.
Bu bileklikleri farklı teknikler ile örebilirsiniz. Bu bileklikleri örmek için bir aparat satılıyor onu alabilirsiniz. Bu aparatla çok karmaşık modelleri bile örebilirsiniz. Fakat basit şeyler örecekseniz aparatınızın olmasına gerek yok. Basit, kalın bir tığla da yapabilirsiniz. Kalın bir tığ ile lastikleri birbirinden geçiriyorsunuz. İki farklı renkle basit bir bileklik yapabilirsiniz. Her sırada farklı bir renkle devam edin. Aşağıdaki resimleri incelediğinizde yapımını anlayacaksınız. Bu bileklikleri çatal ile yapanlar da var ve çatalla oldukça kolay olmaktadır.

İstediğiniz teknik ile lastik tokalardan bilekliklerinizi oluşturabilirsiniz. İsterseniz hediye edebilir, isterseniz satabilir, isterseniz de kendiniz takabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir