Kusarak Zayıflıyorum

      Kusarak Zayıflıyorum ve bir zamandan sonra yemek yiyemez oldum diyorsanız bunun tıptaki adı Anoreksia Blumnia‘dır ve çok ciddi bir hastalık olup 20-30 kiloya kadar düşmeye neden olur. Fazla kilolardan kurtulmanın bir yolu değildir, kusarak zayıflamak. Çünkü kusarak zayıflamak bir yerden sonra kişide psikolojik bir sorun haline gelir ve kişi aynanın karşına geçip kendisine baktığında devamlı kilolu olduğunu ve kilo vermesi gerektiğini zanneder. Bu nedenle kişinin asla zayıflama yöntemi olarak bunu görmemesi gerekir.

Kusarak Zayıflıyorum ve yemeklerden hemen sonra artık istem dışı kusmaya başladım diyorsanız bu psikolojik bir hastalık haline gelmiştir ve acil psikiyatr tedavisi gerektirir. Yemek yiyememe haline dönüşen bu hastalık yani anoreksiya bir yerden sonra kişinin zayıflıktan ölmesine neden olabilir.

 Kusarak Zayıflamanın Zararları

  • Kusarak zayıflıyorum diyor olmanız bir hastalıktır. Bir yerden sonra vücudunuz besin alamadığı için vitamin de alamaz ve saçlarınız dökülür.
  • Vitamin eksikliği nedeni ile tırnaklarda kırılma görülür.
  • Bağışıklık sistemi zayıflar ve çok çabuk hasta olunur.
  • Kemiklerde kırılmalar kolaylaşır ve dokularda zedelenme, kılcal damarlarda hassaslaşma artar. Ciltte anormallikler belirmeye başlar.
  • Ani bayılmalar ve tansiyon, şeker problemleri doğar.
  • En sonunda da hiç besin tüketememe sonucu yürüyememek gözlenir.
  • Ölümlere kadar yol açabilir.

Bu derece kötü sonuçlar doğurabilen bu hastalığa hiç yakalanmamak için asla böyle bir şeye başlamamanız gerekir. Kilo vermek için sağlıklı beslenme ve spor ile ilgili araştırmalar yapıp sağlığınızın değerini bilebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir