Köprücük Kemiği Kırığı Kaynama Süresi

Köprücük kemiği kırığı kaynama süresi ile ilgili gerekli bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. Köprücük kemiğinin tıp dilindeki karşılığı clavikula olarak geçmektedir. Kemikte oluşan bir kırığın değerlendirmesi ve kaynama süresi ancak doktor tarafından belirtilebilir. Çünkü köprücük kemiği çok sıradan bir kemik kırığı değildir ve hassas davranılması gerekir. Köprücük kemiği kırığınız olduğunda ilk yapmanız gereken doktor tavsiyesinin asla dışına çıkmamaktır.

   Köprücük Kemiği Kırığı

 • Köprücük kemiği kırığının kaynama süresi genelde kemiğin hangi bölgeden kırıldığına bağlıdır.
 • Köprücük kemiği kırılırken kol ve omuz, boyun çevresindeki dokuları kasları ya da sinirleri de zedelemiş, koparmış olabilir. Bu nedenle hasta hareket ettirilmemelidir. Çok ciddi boyun hastalıklarına kadar gidebilir.
 • Anlaşılması için genelde o bölgede yoğun kızarıklık ve yanma görülür.
 • Köprücük kemiği kırığı eğer ezilme ve parçalanma şeklinde ise kemik ufalanmış ve küçük parçalara bölünmüştür. Bunun tedavisi için açık ameliyat ve cerrahi operasyonla ufalanan kemiklerin alınması gerekebilir. Bu da ancak cerrahi ve açık bir operasyonla olur.
 • Tedavi için gerekli görüldüğü takdirde ameliyata başvurulur, ancak onun dışında başka yöntemler o bölgenin iyileşmesinde kullanılır.
 • Köprücük kemiği kırıklarında genelde ciddiye almak gerekir. Çünkü pek çok sinir ve kasın bulunduğu bir yerdedir ve tedavisi için de mutlaka kişinin doktora gidip risk faktörlerini görmesi gerekir.

Köprücük Kemiği Kırığı Nasıl Tedavi Edilir?

 1. Askıya alma ile kol bir süre askıda durarak kaynama sağlanabilir.
 2. İlaç tedavisi ile köprücük kemiği kırığı kaynaması kontrol altına alınabilir.
 3. Kol desteği
 4. Fizik tedavi ile kaynama süresi kısaltılabilir.
 5. Cerrahi operasyon

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir