Kısa Boylular İçin Gelinlik Modelleri

Kısa boylu gelinlerin gelinlik seçmeden önce belirlemesi gereken şey vücut oranlarıdır. Bacakları mı yoksa beden boyları mı kısa bunu belirlemeleri gereklidir. Bunu belirledikten sonra gelinlik seçmek için alışverişe çıkmalıdırlar. Aşırı taşlı, prenses etekli, vücut hatlarını kesen gelinlik modellerinden uzak durmaları gerekir. Çünkü bu tarz gelinlikle vücut orantısını daha belirgin hale getirir ve bacak boyunun ya da beden boyunun kısalığını gösterir. Bunun yanı sıra bacak bpyu kısa olan gelinler için beli yukarıdan başlayan gelinlik modelleri, belden bölünmüş gibi duran ve hafif bollaşan (A tipi gelinlik) gelinlik modelleri ise boyu daha uzun göstermektedir. Ayrıca kısa boylu gelinler için iki parçadan oluşan gelinlik modelleri de uygundur. Daha uzun boylu görünmelerine yardımcı olur. Kısa boylu gelinlere birkaç minik ipucu verecek olursak aşağıyı okumanızı öneririz.

1) Gelinlik yakası: Kısa boylu gelinler kayık yaka veya halter yakalı gelinlikleri tercih etmemelidir. V yaka, prenses yaka, straplez yaka gelinlikleri tercih etmeliler. Çünkü yaka kısmı açık olan gelinlikler boyun bölgesini daha uzun gösterir. Ayrıca kalın askılı gelinliklerden uzak durmalılar. İnce askılı gelinlikler tercih edilmeli.

2) Gelinlik eteği: Kısa boylu gelinler A tipi etekli gelinlikler, belden çan şeklinde açılan gelinlikler, balık model gelinlikler ve deniz kızı model gelinlikler tercih etmelidirler. Kabarık gelinliklerden uzak durmalılar. Etek modeli de çok önemlidir. Dantelli etekli gelinliklerden uzak durulmalı. İlla dantel veya taş isteniyorsa üst bölgede kullanılmalı.

3) Gelinlik ayakkabı: Gelinlerin en büyük hatası yüksek platformlu ayakkabı seçmeleridir. Büytün gece ayakta durulacağı düşünülürse bu tarz ayakkabılardan uzak durmaları gerekir. Gelinlik boyuna uygun normal topuklu bir ayakkabı tercih etmeliler.

4) Gelinlik duvak: Kısa boylu gelinler uzun duvaklardan uzak durmalılar. Orta boydaki duvakalrı tercih etmelidirler.

Mutluluklar dileriz. İyi alışverişler hanımlar 🙂

kısa-boylu-gelinlere-a-tipi-gelinlik
Kısa boylu gelinlere A tipi gelinlik
kısa-boylu-gelinlere-balık-gelinlik
Kısa boylu gelinlere balık etek gelinlik
kısa-boylu-gelinlere-kısa-gelinlik
Kısa boylu gelinlere kısa gelinlik
kısa-boylu-gelinlere-özel-gelinlik-modeli
Kısa boylu gelinlere özel gelinlik modeli

 

kısa-boylular-için-balık-model-gelinlik
Kısa boylu gelinlere balık model gelinlik
kısa-boylular-için-gelinlik
Kısa boylu gelinler için gelinlik
kısa-boylular-için-kısa-gelinlik
Kısa boylu gelinlere kısa gelinlik
kısa-boylular-için-özel-gelinlik
Kısa boylular için özel gelinlik

 

kısa-boylu-gelinlere-staplez-gelinlik
Kısa boylu gelinlere özel straplez gelinlik
kısa-boylular-için-ince-ip-askılı-gelinlik
Kısa boylu gelinlere özel ince ip askılı gelinlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir