Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu bayanların kıyafet seçiminde dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktaları aşağıdaki yazımızda sizlerle paylaşacağım. Minik ipuçları ile sizde kilonuzu gizleyebilir ve vücudunuza göre giyinebilirsiniz. Girdiğiniz her ortamda en şık kadın siz olabilirsiniz.

Öncelikle kilolu bayanlar siyah giyer yargısından kurtulmalısınız. Kahverengi, lacivert, mor gibi koyu renkelrde siyah ile aynı inceltici etkiye sahiptir. Bu renkteki kıyafetleri de tercih edebilirsiniz. Bunun dışında mesela alt bedeniniz üst bedeninize göre daha kilolu ise üstünüze renkli bir kıyafet altınıza koyu renkte bir kıyafet tercih edebilirsiniz.

Kilo bayanların yaptığı en büyük hatalardan biri de bol kıyafetler giymektir. Bol kıyafetler vücudunuzun en kilolu yerini daha da kilolu gösterir ve orantısız görünmenize neden olur. Fakat çok dar kıyafetleri de tercih etmek doğru değildir. Bu nedenle bedeni tam üstünüze göre olan bol veya dar olmayan fakat hafif salaş modelde kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Örneğin tunikler, kalem etekler tam da böyle kıyafetler.

Enine çizgili kıyafetler herkesi olduğundan daha kilolu gösterir. Bu nedenle enine çizgili kıyafetlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Boyuna çizgili kıyafetler sizi daha ince ve uzun gösterecektir. Ayrıca çizgilerin ince olmasına da özen gösterirseniz daha da ince görünürsünüz.

Çok desenli kıyafetlerden uzak durmalısınız. Tabiki bu desenli kıyafetlerin hepsini çöpe atın anlamına gelmiyor. Karışık renkli ve desenli abartılı kıyafetlerden uzak durmalısınız. Bunun yanı sıra desenli kıyafetlerinizi giymeye devam edin. Hele basit desenli elbiseler vazgeçilmeziniz olabilir.

Kot pantolon alırken ise kilolu bayanların en çok tercih ettiği model boot-cut model jeandir. Bizde bu modeli kesinlikle öneriyoruz. Kilolu bayanların kusurlarını çok güzel örten bu modeli kesinlikle tercih edebilirsiniz. Skinny jeanlerden uzak durmanızı öneririz.

Ayakkabı seçerken de çok yüksek platformlu ayakkabılardan ve babetlerden uzak durmalısınız. 2016 modası tabanının tamamı platformlu sandaletler ve botlar ise tam size göre.

Unutulmaması gereken en önemli kural ise vücudunuzla barışık olun ve kendinizi sevin. Ne giyerseniz giyin yakıştığını göreceksiniz. İyi alışverişler hanımlar 🙂

kilolu-bayanlar-için-pantolon-seçimi
Kilolu bayanlar için pantolon seçimi
kilolu-bayanlar-için-yüksek-tabanlı-ayakkbı
Kilolu bayanlar için yüksek tabanlı ayakkabı
kilolu-bayanlar-için-elbise-seçimi
Kilolu bayanlar için kıyafet seçimi
kilolu-bayanlar-için-elbise-modeli
Kilolu bayanlara göre elbise modeli
kilolu-bayanlar-nasıl-giyinmeli
Kilolu bayanlar nasıl giyinmeli?
kilolu-bayanlar-için-bootcut-model-pantolon
Kilolu bayanlar için bootcut model pantolon
kilolu-bayanlar-için-ayakkabı-seçimi
Kilolu bayanlar için ayakkabı seçimi
kilolu-kadınlar-için-siyah-elbise
Kilolu bayanlar için siyah elbise
kilolu-kadınlar-için-tunik
Kilolu bayanlar için tunik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir