Katarin ve Aferin

Kış aylarında hepimizin şikayet ettiği, öncelikle kendini halsizlik ve baş ağrısı ile gösteren sonra da öksürük ve hapşurma ile kendini gösteren grip zamanla sizi etkisiz hale getirir. Grip olacağını çoğu insan önceden hissedilenlerde anlar. Bu belirtileri anlar anlamaz kişinin tedbirini alması gerekir. Bunun için isterse hastaneye giderek ilaç önerisi alabilir. Ancak bunun yerine nane limon, sıcak çorbalar ve daha sıkı giyinerek de kendisini iyi edebilir. Bunun  gerçekleşmesi hafif griplerde olur. Aksi takdirde gerekli özen gösterilmez ve kişi doktora gidip ilaca başlamaz ise zatürreye kadar gidebilir bu hastalık.

  Katarin ve Aferin

 Katarin ve aferin piyasada bulunan en iyi soğuk algınlığı ilaçlarındandır. Bu ilaçların yanında grip, nezle ve soğuk algınlığı için thera flu, tylol hot ve aferin forte da vardır. Bu ilaçların hepsi eczanelerden öylece alınabilecek ilaçlar değildir. Kimi ilaçların ve antibiyotiklerin verilmesi ancak doktor reçetesi ile gerçekleşir. Onun dışında eczacınızın önereceği ilaçları da kullanabilirsiniz. Ancak en sağlıklısı doktora gitmektir.

Katarin ve aferin de reçetesiz olarak eczaneden alınabilir. Ama bu ilaçların kullanımı kişinin kullandığı diğer ilaçlarla ya da başka bir hastalığı ile kontrendike olabilir. Bu kontrendikasyonların önlenmesi için mutlaka hastanın bu konularda doktoru ve eczacısını bilgilendirmesi gerekir. Mesela aferin forte kullanımı reçetesiz olmaz ve bunun kullanımı karaciğer ve böbrek hastaları için oldukça zararlıdır. Kişinin bu ilacı alıp bilinçsizce kullanması bu nedenle önlenmiştir.

Bilinçsiz ilaç kullanımından kaçınınız ve uzman doktor reçetesi ile ilaç alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir