Kasıkta Acılı İltihaplı ve Kanlı Şişlik

Kasıkta Acılı İltihaplı ve Kanlı Şişlik görülmesinin çeşitli sebepleri olabilir. Bu durum genelde ciddi olabilir bu nedenle kişinin hemen doktora gitmesi gerekir. Görülen durum sıradan değildir. Ancak bu çok ciddi bir sorun olacağı şartını da vermiyor. Kasık bölgesinde bulunan lenf bezlerinden ötürü orada oluşan bir şişlik lenfomapati sebebi olabilir ve bunun da nedeni tetkiklerle belirlenir. Lenf bezlerinde görülen şişme korkularak bakılır ve hemen kanser riskini akla getirir. Ancak bu duruma bu kadar da korkutucu bakmamak, telaş yapmamak gerekir. Kişinin sakince doktor kontrolüne gitmesi ve hemen telaş yapmaması gerekir.

Bu bölgedeki şişlikler lenf bezlerinden kaynaklı olabilir ama bu direk kanser ya da sistemik bir sorunu belirtmez. Lenf bölgesindeki bu şişliklerin sebebi enfeksiyon kaynaklı da olabilir. Enfeksiyon sebebi ile lenf bezlerinde inflamasyon gelişir ve şişme görülür. Beze haline gelen bu şişmelerin geçmesi antibiyotik alımı ile en kısa sürede hallolur. Kasıkta Acılı İltihaplı ve Kanlı Şişlik olarak tanımlanıyor ise de bu durum bir sivilce ya da yara belirtisi olabilir. Kanlı ve acılı olarak kasıkta görülmesi sivilce olma olasılığını arttırır. Bu durumda da kurutucu kremler kullanılır ve oradaki yaralar kurutulur.

  Kasıkta Acılı İltihaplı ve Kanlı Şişlik çok ciddi bir sorun belirtisi olabilir. Bu nedenle aksatmadan en kısa sürede araştırmalar yapılmalı ve ona göre gerekli tedavi için ilk adımlar atılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir