Karın ve Sırt Bölgesinde Oluşan Sancının Sebebi

 Karın ve Sırt Bölgesinde Oluşan Sancının Sebebi kişinin devamlı kullandığı bir ilaca ya da kronik bir rahatsızlığına göre değişir. Ya da kişinin anlık bir rahatsızlığı ile ortaya çıkabilir. Bu nedenle kesin bir teşhis koyulması için ciddi bir muayene gerekir ve hemen hastalık hakkında yorum yapılmaz. Kişinin doktora başvurması gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra rahatsızlığın tedavi sürecine girmesi gerekir.

  Karın ve Sırt Bölgesinde Oluşan Sancının Sebebine göre oluşan tedavinin yapılması kimi zaman hasta tarafından olurken kimi zaman da doktor incelemesi ile doktor muayenesine kadar gidebilir.

Karın ve Sırt Bölgesinde Oluşan Sancının Sebebi

  • İç organlarda oluşan bir rahatsızlıktan ötürü bu sancı olabilir. İç organların sorunu sırt ve karında ağrıya neden olabilir.
  • Genelde mide hastalıkları sırt ve karın ağrısı yaparken böbreklerde üşütme ve fazla soğuk etkisi ile de kişinin karın, sırt bölgesinde ağrı sancı görülür.
  • O bölge ve bölgeye yakın bir yerde kemiklerde kırılma, çatlama olabilir eklemlerde bir sorundan ötürü görülebilir.
  • Sinir sıkışması, damar tıkanıklığı ya da kaslarda çekilme, kaslarda yorulma sebebi ile de sancı olabilir.
  • Soğuktan ve mide rahatsızlıklarından kaynaklanma olasılığı çok yüksek olan bu durumun tedavisi için doktor kontrolü şarttır. Çünkü sıradan bir hastalık olabileceği gibi ciddi bir sorun da olabilir ve bunun tespiti ancak doktor tarafından yapılabilir.

Hastanın bu durumda öncelikle doktora başvurması önerilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir