Kalçamda Oluşan Şişlik

Kalçada oluşan şişlik ve ağrının çeşitli sebepleri vardır ve bu kişi için kimi zaman dayanılmaz bir acı verebilir. Kalça kenarında oluşan ağrı kemiklerden kaynaklı ya da doku hasarından kaynaklı olabilir. Ancak o bölgede gözlenen fındık büyüklüğündeki şişlikler çoğu zaman dayanılamayacak kadar fazla ağrı yapar ve bunun için ağrı kesici kullanımına gidilir. Kalçamda Oluşan Şişlik ne ile ilgili olabilir diyorsanız bu daha çok darbe alma, sivilce, çıban, kıl dönmesi ve oturmadaki sorundan ötürü oluşur.

   Kalçada Şişlik Neden Olur?

  • Kalçamda Oluşan Şişlik kıl dönmesi sebebi olmuş olabilir. Bu durum öncelikli olarak kıllanmanın çok olduğu bölgelerde ve sıklıkla da kalçada olur. Ameliyat sonrası geçen bu şişlik kişiye ağrı verir ve o bölgede kızarma, yanma da görülür.
  • Oturuş pozisyonunda bozukluklar nedeni ile de oluşur. Kişi belinin üzerine oturuyor ise ve yatar pozisyonda çok duruyor, sırtını dik tutarak oturamıyorsa genel olarak oturma kaynaklı kemik sorunları yaşar. Ve bunun yanında kalçada şişlik ve ağrı da görülür.
  • Sert bir darbe alarak doku hasarı oluşuyor ise o bölgede şişme, kızarma, ağrı oluşur. Bu kan toplama ve morarma olarak da görülebilir.
  • Bazı sivilceler ve çıbanlar bir yerde devamlı çıkarlar ve geçince bir süre sonra yeniden o bölgede çıkar. Bu nedenle bazı kişiler hayatları boyunca kalçada çıkan çıbanla sorun yaşayabilirler. Ya da bu bir seferlik çıkan bir çıban, sivilce olabilir. Bunun için iltihap kurutucu krem önerilir ve doktor kontrolü sonrası kullanmak en sağlıklısıdır.
  • Kalçamda Oluşan Şişlik sebebi olarak genelde sistemik bir hastalık olmaz. Fakat her ihtimale karşı en kısa sürede uzman doktora başvurmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir