Kalçadaki Sivilcelerden Kurtulmanın Yolu

  Kalçamdaki sivilcelerden nasıl kurtulacağım diyorsanız ve kalça bölgenizde çok fazla sivilce çıkıyorsa bunun çözümü basittir. Genelde sebum tabakası ile cilt tipi belirlenen kişilerde bu tabakanın kalın ve yağlı olduğu kişilerde sivilce, akne ve siyah noktalar çok daha fazla olur. Yağlı ciltlerin bir problemi olan yoğun sivilcelerin temel yöntemi kurutarak yok etmektir. Sivilcelerin patlatılması, sıkılması ya da delinmesi çok sağlıklı değildir. Çünkü o bölgede iltihap oluşumuna sebep olabilir. Bu nedenle kişinin yapması gereken en kısa sürede doktora gitmektir.

 Kalçadaki Sivilcelerden Nasıl Kurtulursunuz?

  • Sivilcelerin çok fazla ve yoğun olmasında uygulanacak tedavi farklıdır. Böyle bir durumda cildiye doktorunun kararı ile iltihap kurutucu ve iz kalmasını önleyici antibiyotik ve kremler kullanılabilir. Bunların kullanımı kişinin karaciğerinde yoğun etki yapar. Bu nedenle kişinin hormon testleri yapılmadan ve doktor reçetesi olmadan bunların kullanımı mümkün değildir.
  • Kalçamdaki sivilcelerden nasıl kurtulacağım derdindeki kişilerde bu sivilceler az ise normal kurutucu yollar izlenebilir. O bölgeye kurutucu etki yapsın diye diş macunu sürmek, cil temizleme maskeleri yapmak ve cilt temizliği için losyonları kullanmak gerekli olabilir.
  • Sivilcelerin oluşumunu önlemek için temizliğe de özen göstermek gerekir.

Kalçamdaki sivilcelerden nasıl kurtulacağım sorunu ile baş başa olan kişilerin bu durum sıra dışı gibi duruyorsa doktora gitmesi gerekir. Ancak normal bir sivilcelenme var ise kendiliğinden kuruyacaktır. Çok acı ve yanma yapıyor ise de o bölgeye soğuk pres uygulamasıyla ağrı azaltılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir