Kaftan Tesettür Abiye Modelleri

Kaftan tesettür abiye modelleri özellikle günümüzde bayanlar tarafından çok fazla rağbet görmektedir. Kaftanlar hem tesettür giyinen bayanların hem de açık giyinen bayanların özellikle kına gecelerinde tercih ettikleri kıyafetlerdir.

Bayanlar kına gecelerinde eskiden de olduğu gibi gösterişli olmak isterler. Özellikle son dönemde başlayan Osmanlı tarzı giyimde kaftanlar çok fazla tecih edilmiştir. Kaftan abiye modelleri, uzun kollu veya nadiren yetim kollu, yere kadar uzanan ve bazen kuyruğu olan, gösterişli, genelde kına gecesinin rengi olan kırmızı ve bordo renkte kıyafetlerdir. Bu nedenle kaftanları tesettür ve açık giyim diye sınıflandırmak pek doğru değildir. Çünkü tesettür giyinen bayanlar, açık giyinen bayanların aldıkları kaftanları alıp bu kıyafetin üzerine uygun renkte eşarp diktirebilirler.

Kaftan tesettür abiye modelleri, tesettür giyinen bayanların kına gecelerinde tercih ettiği en gözde kıyafetlerdir. Hatta bazı bayanlar sünnet düğününde de beyaz kaftan tercih ederler ve biz çok şık olduğunu düşünüyoruz. Şimdiden iyi alışverişler…

Birbirinden Şık Kaftan Tesettür Abiye Örnekleri
Birbirinden Şık Kaftan Tesettür Abiye Örnekleri
En Güzel Kaftan Tesettür Abiyeler
En Güzel Kaftan Tesettür Abiyeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir