Genotropin Ve Ona Benzer Sporcular İçin İlaçlar

Genotropin ve ona benzeyen ilaçlar vücut geliştirme sporcuları için önemli ilaçlardır. Sporcular kür programlarını bu stereoid ürünler ile yapmaktadırlar. Bu maddelere doping maddeler ismini de verebiliriz. Bu ilaçlar aynı zamanda dolaşım sistemine, kalba, sinir sistemine, hücre ve metabolizmaya etkilidirler. Kalp ve sinir sistemini etkileyen ani nitelikli ve kısa süreli tehlikeli maddeler olabilirler.

Bu ilaçların içinde ne tür maddeler vardır?

-Asetilkolin
-Noradrenalin
-Kafein
-Alkol
-Amfetamin
-Pervitin
-Atropin
-Efedrin
-Sitiknin
-Koramin vb.

Bu ilaçlar sporcunun güç veperformasını kısa ve geçici süre arttırır.

DECADURABOLIN

Sporcular için kür programlarının olmazsa olmazıdır. Kas gücünü ve gelişimini çok çabuk etkiler. Vücut geliştirme ve kuvvet sporu yapanlar tercih edebilir.

GROWTH

191 aminoasitten oluşur. Tek başına etkili bir ilaç değildir. Büyüme ve gelişimle ilgili alınan diğer maddelerin yanında ek olarak verilir. Bu maddelerin üretimini hızlandırır.

DIANABOL

Protein sentezinde etkisi yüksektir. Bu nedenle vücut geliştirme sporu yapanlar tercih edebilir.

DYNABOLON

yüksek oranda kuvvetlendiri ve geliştirir.

ESICLENE

Küçük kas gruplarına lokal enjekte edilir ve o bölgenin perfrmansını arttırır. 20 il 30 saat arasında değişen bir süre ile uygulandığı yerde ölçülü ve definasyonlu görüntü oluşturur.

SUSTANON

En etkili doping ilaçlarından. Kolay ve ucuz bulunur. Zararları oldukça fazla bir ilaçtır. Yüksek dozlarda uzun süre kullanılırsa akne, agresiflik, yağlı cilt, saç dökülmesi, testesteron azalması gibi yan etkileri vardır.

WINSTROL

Güçlü kas görünümü ve harika bir definasyon sağlar.

Tabiki kas geliştirmek isteyen sporcular için öneri bu tarz ilaçlardan kaçının ve doğal yollardan daha sıkı antremanlar ile harika bir görünüme ve güce kavuşun. Karbonhidrat ve protein alınımı arttırabilirsiniz. İnanın ve başarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir