Gebelik Ve Krem Kullanımı

Gebelik süreci kadınlar için psikolojik ve fizyolojik açıdan en zorlu geçen dönemlerden biridir. Bu süreçte beslenme, ilaç ve kullanılan kozmetik ürünleri gibi bir çok konuda endişe duyulur. Özellikle ilk kez anne olacak kadınlarda, endişe ve bu süreçte her şeye temkinli yaklaşma durumu daha çok görülür. Bu dönemde anne adayının beslenmesi, kullandığı ilaç ve kozmetik ürünler bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden temkinli yaklaşmakta fayda vardır.

Hamilelikte Nemlendirici Krem Kullanımı

“Hamilelik döneminde saç boyanır mı” sorusundan sonra en çok merak edilen konulardan biri hamilelikte krem kullanmanın bebeğe zararı olup olmadığıdır. Yapılan araştırmalara göre gebelikte saç boyamanın bebek üzerinde herhangi bir etkisi saptanmamıştır. Ancak saç boyaları aşırı ve oldukça etkili kimyasallar içerdiğinden her ihtimale karşı kullanılmaması önerilir. Bebeğe zarar verebileceğinden gebelik süreci tamamlandıktan sonra saç boyamak daha güvenilirdir.

Hamilelikte kilo alımı ve karnın büyümesiyle birlikte çatlaklar meydana gelir. Deride oluşan çatlakları önlemek için ise çatlak kremleri tercih edilir. Krem kullanımı bir çok hamile kadın tarafından uygulanmaktadır. Krem kullanımının bebeğe herhangi bir zararı yoktur. Aynı şekilde bu süreçte makyaj kullanımının da bebeğe zararı konusunda bir duruma rastlanmamıştır. Ancak özellikle hamilelik döneminde, kaliteli krem ve kozmetik ürünleri tercih etmekte fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir