Gebelik Başlangıcında İshal

Gebelikte belirti olarak kadınların genel bulgusu kanamanın yani adet döneminin gecikmelere uğramasıdır. Kanaması gelmeyen ve yaklaşık on gün geciken kadının hamile olma ihtimali çok yüksektir. Bunun için öncelikle kendisi eczaneden idrar testi alarak onu yaptırabilir ve hemen ardından da doktor kontrolü ve ultrason görüntülemeleri ile buna bir netlik kazandırabilir. Gebelik belirtileri arasında;

  • Mide bulantısı, kusma
  • İştah kaybı ya da çok iştah açılması,
  • Adet kanamasında gecikmeler,
  • Bel ve sırt ağrıları,
  • Bu belirtilere rağmen mutlaka idrar testi ve ardından uzman doktora yani jinekoloğa giderek gebelik işlemleri için kan testi ve gerekirse ultrason görüntülemeleri yapılmalıdır. Ancak bu şekilde kesin bir bilgi alabilirsiniz.

 Gebelik Başlangıcında İshal gebelikte bazı kadınların başına gelen bir durumdur. Fakat kişi ishal olduğu için bunun gebelik belirtisi olduğunu düşünmemelidir. Bu durum mutlaka adet döneminde düzensizlik vekan testleri, idrar testleri sonuçları ile belirlenmelidir.

  Gebelik Başlangıcında İshal  her kadında olmasa da bazı kadınların gebelik döneminde erken hamilelik belirtisi olarak kendisini gösterebilir. Bunun doktor kontrolünde incelenmesi gerekiyor. Hem ishal hem de yaklaşık on günlük bir kanama gecikmesi var ise kadında gebelik görülme olasılığı çok yüksektir. Fakat bunun kesinleşmesi ve bilinçli bir gebelik dönemi başlangıcına girmek için uzman doktorunuza görünmeniz gerekir. Eğer gebelik söz konusu ise doktor kontrollerinizi aksatmamanız ve bebeğiniz ve kendiniz için size yapılan uyarılara kulak vermeniz önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir