Estetik Boy Uzatma Ameliyatı

  Estetik Boy Uzatma Ameliyatı ile kısalığa çözüm bulunabiliyor. Bacaklardaki kısalığın anlaşılması ile özellikle çocuklarda en kısa sürede bu durumun üzerine düşülmesi gerekir ve doktor kontrollerinin başlaması şarttır. Bu durum yaşa göre ve cinsiyete göre değişebilir. Bu nedenle uzman hekim dışında kimsenin kesin kararı sizi tatmin etmemeli. Eskiden üzerine düşülmemiş ve önemsenmemiş durumlarda hastanın boy kısalığı çok artmış 10-15 cm’e yükselmiş olabilir. Bu hastaların tedavisi için artık estetik ameliyat şarttır ve başka bir çözüm ya da tabanlık ile kısalığın düzeltilmesi çok düşük bir ihtimaldir.

   Boy Uzatma Ameliyatı

   Estetik Boy Uzatma Ameliyatı kısalığın anlaşıldığı ilk zamandan beri çocuklarda takip edilir ve bu durum ilk başvurulan olmamalıdır. Çocukta eğer kısalık 1-2 cm ise tabanlık kullanımı ile baş edilebilir. Ve hasta için de en sağlıklısı budur. Bunun dışında kısalık zamanla artıyorsa ki kısalık büyümeyle artar. O zaman kısalığın takibi yapılmalıdır. 4-5 cm’e kadar olan kısalıklarda genelde tabanlık tercih edilmelidir. Fakat bu farkın artması ile beş cm üzerinde farklarda ameliyat gereklidir. Estetik Boy Uzatma Ameliyatı 10-15 cm olarak tedavi etkisine sahiptir. Ancak ameliyatta daha farklı yollar izlenerek daha fazla farklar da tedavi edilebilir.

Boy kısalığı ve farkına gerekli çözümü genelde sağlayabilen bu ameliyatlar bir anda olmaz ve gerekirse yıllarca takip sonrasında bunun yapılması kararı alınır. Uzman doktorunuzla görüşüp kendiniz için en sağlıklı kararı verebilir ve boy kısalığınıza veda edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir