Ensede Uyuşma

Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan uyuşma sinirlerle alakalı olabilir. Bu nedenle nerede olursa olsun uyuşma olduğunda bunu ciddiye almak gerekir. Mühim bir konu olan Ensede Uyuşma kişinin omurilik ve beyin ile ilgili bir hastalığının belirtisi olabilir. Bu durum omurlarla da alakalı olabilir ve bu çok ciddi bir sorun yaratabilir. Kısa sürede müdahale edilmesi çok önemlidir. Bu nedenle uyuşmalar ciddiye alınmalı ve uzman doktor tarafından kontrol edilerek tedavisi yapılmalıdır.

Ensede Uyuşma Neden Olur?

  • Bu hastalığın belirlenmesinde hem gerekli testler yapılmalı hem de doktor tarafından hastanın hikayesinin dinlenmesi gerekir. Çünkü kişi masa başında çok vakit geçiriyor ise ya da daha önce boyun hastalığı geçirdi ise bu konuda doktor yorumu ve teşhisi, tedavisi değişir.
  • Uyuşmanın sebebi boyun fıtığı olabilir. Ve bu sıklıkla aynı biçimde duran, masa başı çalışan kişilerde olur.
  • Aynı zamanda bel fıtığının da habercisi olabilir. Bu durumda da hastanın fazla ilerlemeden daha çok dikkat ederek yaşaması gerekir. Aksi takdirde ameliyat gerekli görülebilir.
  • Tansiyon hastasının belirtisi de olabilen bu durum hakkında daha fazla araştırma yapmak gerekir ve doktor gerekli görürse tansiyon ilaçlarına başlamak gerekir.
  • Beyinde olan bir tümörün belirtisi olarak da Ensede Uyuşma görülebilir. Bu gibi ciddi hastalıkların belirtisi olabilen bu uyuşmalar erken teşhis ve müdahale gerektiren bir hastalık, kanser belirtisi olabilir. Bu nedenle hemen doktor muayenesine gitmek gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir