En İyi Ütü Modelleri 2016

Ütü yapmak hemen hemen her kadının nefret ettiği fakat yapmaktan da vazgeçmediği bir eylemdir. Ütüsüz kıyafetler biz kadınlara göre değildir. Kendi kıyafetimizi ütülediğimiz yetmez üstüne eşimizin, çocuğumuzun, kardeşimizin, babamızın kıyafetlerini ütülediğimiz de olur.
Ütü yapmak çok fazla vakit gerektirir. Özellikle bütün her şeyi ütüleyen kadınlar için daha da çok zaman gerekir. Bu nedenle kaliteli bir ütü alırsanız hem zamanınız daha az gidecek hem de yorulmadan ütünüzü bitirmiş olacaksınız. Ütünün kalitesi gerçekten çok önemli bir konudur. Bunun için markaların modellerine bakmak gerekir. Sizin işinize en çok yarayan özellikteki ütüyü almak için birkaç modele bakmanız gerekir.

Kolay ütü yapmak için ipuçları

Farklı kumaşlar, farklı ısıda ütülenmesi gerekenler, buhar ayarı, astarlar, yakalar derken ütü yapmak için çok fazla zaman ihtiyaç duyulur. Bu nedenle kolay ve çok zaman harcaman ütü yapma teknikleri vardır. Bunlar;

-Öncelikle çamaşırlarınızı yıkarken mutlaka yumuşatıcı kullanınız. Çamaşırlarınız yıkandıktan sonra kuruması için asarken güzelce silkeleyerek asmanız gerekir. Nizami bir şekilde asarsanız kırışma çok fazla olmaz. Böylece ütülerken size kolay olacaktır.

-Eğer kurutma makinesinde kurutma yapıyorsanız da kurutma makinesini çok doldurmamalısınız. Kıyafetleri sıkıştırırsanız kırışma çok olacaktır. Eğer çok fazla kıyafet yıkadıysanız 2’ye bölerek kurutma yapabilirsiniz.

-Ütünüzün suyunu varsa ve ısındıktan sonra ütülemeye hazırsınız. Ütü masanıza alüminyum folyo serin. Bunun üzerine kıyafetleri serdiğinizde ısı kıyafetlerin içine daha kolay geçecek ve daha kolay ütülemenizi sağlayacaktır.
-Önce büyük sonra küçük parçaları ütülerseniz daha az yorulursunuz.

-Hassas kumaşları ütülemeden önce üzerine bir mendil veya tülbent sererek ütülemek gerekir.
-Siyah kıyafetlerin renginin solmaması için tersten ütülemenizi öneririz.

Ütü modelleri

Genel olarak ütü modelleri 2 çeşittir. Kazanlı ve buharlı olmak üzeredir. Geçmiş yıllarda çok fazla kullanılan kazanlı ütülerin yerini buharlı ütüler almıştır. Buharlı ütüler çok kullanışlıdır. Hem rahat kullanımı hem hafifliği ile kişiyi yormaması hem de son teknolojilerle geliştirildiği için çok hızlı bir şekilde düzleşmeyi sağladığı için kadınların en çok tercih ettiği modeller bunlardır. Buharlı ütülerin de alt modelleri markalara göre farklılık gösterir. bu ütülerin fiyatları da seçtiğiniz modele göre değişir. Genelde 250-1000 lira arasında değişen fiyatlar vardır. Markası ne olursa olsun aklınıza en yatan ürünü ve en rahat kullanacağınızı düşündüğünüz ütüyü almanızı öneririz. İyi alışverişler hanımlar.

Buhar jenaratörlü Tefal ütü
Braun ayarlanabilir ısı dereceli ütü
buhar jenaratörlü Philips ütü modelleri
En iyi ütü modelleri
Buharlı ütü modelleri
Klasik tip ütü modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir