El Yapımı Pike Modelleri

Eski zamanlardan bu yana kızlar daha küçücük yaştayken çeyizler hazırlanmaya başlar. Büyükler ve yakınlar en güzel çeyizlikleri kızları için hazırlarlar. Çeyizin içindeki en gözde şeyler el emeği olan şeylerdir. Şimdilerde bu adetimiz gittikçe azalmakta ve el yapımı ürünlerin yerini makine yapımı ürünler almaktadır. Fakat hiçbiri el yapımı ürünlerin yerini tutmamaktadır.

El yapımı çeyiz ürünlerinin en güzel parçalarından biri olan ve en çok gözlere hitap eden şey el yapımı pike takımlarıdır. El yapımı oldukları için çok kıymetlilerdir. Ayrıca istenilen renklerde ve modellerde yapılmaktadır. Genelde bir kısmında dantel bulunan modeller en şık modelleri oluşturmaktadır. Danteller özellikle yastık kılıflarının uçlarına veya yastıkların orta kısmına süs amaçlı olarak dikilmektedir. Ayrıca danteller yorgan kılıfının fırfırlarına da dikilebilir. Ayrıca yorganın orta bölümüne de dantel ile çok güzel süslemeler yapılır. Bunun dışında şifon kuaşlar ile süslemeler, saten kumaşlar ile süslemeler yapılabilir. Genelde modellerin hepsi birbirinden farklı olur. Çünkü yapan kişilerin elleri farklıdır. Çok değerli oldukları için yeni evli çiftler bu takımları kullanmaya kıyamazlar.

El yapımı pike takımları ayrıca sünnet düğünlerinde yatak süsleme geleneği olan yerlerde yataklara yayılır. Gelen kişilerin gördüklerinde oldukça beğendikleri ve oldukça gösterişli görünen bu modellerde emek çok fazladır. Eğer siz deevlenecekseniz veya el yapımı pike takımınız olsun istiyorsanız hemen bir el yapımı ürünler satan dükkan bulmalısınız. Makine yapımından çok ama çok farklı olduğunu göreceksiniz. Kolay gelsin hanımlar.

çiçekli-pike-takımı
Çiçekli Pembe Pike Takımı
el-yapımı-pike-takımı
Mor Dantelli Pike Takımı
kırmızı-el-yapımı-pike-takımı
Kırmızı El Yapmı Pike Takımı

 

pike-takımı-modelleri
Sarı El Yapımı Pike Takımı

 

el-işi-pike
Siyah Dantelli Pike Takımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir