El Yapımı Pike Modelleri

El Yapımı Pike Modelleri

Eski zamanlardan bu yana kızlar daha küçücük yaştayken çeyizler hazırlanmaya başlar. Büyükler ve yakınlar en güzel çeyizlikleri kızları için hazırlarlar. Çeyizin içindeki en gözde şeyler el emeği olan şeylerdir. Şimdilerde bu adetimiz gittikçe azalmakta ve el yapımı ürünlerin yerini makine yapımı ürünler almaktadır. Fakat hiçbiri el yapımı ürünlerin yerini tutmamaktadır.

El yapımı çeyiz ürünlerinin en güzel parçalarından biri olan ve en çok gözlere hitap eden şey el yapımı pike takımlarıdır. El yapımı oldukları için çok kıymetlilerdir. Ayrıca istenilen renklerde ve modellerde yapılmaktadır. Genelde bir kısmında dantel bulunan modeller en şık modelleri oluşturmaktadır. Danteller özellikle yastık kılıflarının uçlarına veya yastıkların orta kısmına süs amaçlı olarak dikilmektedir. Ayrıca danteller yorgan kılıfının fırfırlarına da dikilebilir. Ayrıca yorganın orta bölümüne de dantel ile çok güzel süslemeler yapılır. Bunun dışında şifon kuaşlar ile süslemeler, saten kumaşlar ile süslemeler yapılabilir. Genelde modellerin hepsi birbirinden farklı olur. Çünkü yapan kişilerin elleri farklıdır. Çok değerli oldukları için yeni evli çiftler bu takımları kullanmaya kıyamazlar.

El yapımı pike takımları ayrıca sünnet düğünlerinde yatak süsleme geleneği olan yerlerde yataklara yayılır. Gelen kişilerin gördüklerinde oldukça beğendikleri ve oldukça gösterişli görünen bu modellerde emek çok fazladır. Eğer siz deevlenecekseniz veya el yapımı pike takımınız olsun istiyorsanız hemen bir el yapımı ürünler satan dükkan bulmalısınız. Makine yapımından çok ama çok farklı olduğunu göreceksiniz. Kolay gelsin hanımlar.

çiçekli-pike-takımı

Çiçekli Pembe Pike Takımı

el-yapımı-pike-takımı

Mor Dantelli Pike Takımı

kırmızı-el-yapımı-pike-takımı

Kırmızı El Yapmı Pike Takımı

 

pike-takımı-modelleri

Sarı El Yapımı Pike Takımı

 

el-işi-pike

Siyah Dantelli Pike Takımı

El Yapımı Pike Modelleri Konusuna Ait Etiketler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık