Düşük Sonrası İlk Adet

Düşük sonrasında ilk adetin görülmesi genelde kırk günün hemen sonunda olmaz ondan yaklaşık bir iki hafta sonra ya da beş dört gün sonra olur. Bu gibi bir durumda kadının ne zaman hasta olacağını bilmesi gerekir yani adet dönemini bilen bir kadın için bu durum fazla sorun olmaz ve tahmin edebilir kanamanın ne zaman olacağını. Ancak bu kanamalar kişi zamanını tam bilmiyorsa doğum sonrası kanamalar da olabilir. Doğum sonrası kanamaların olduğunu anlamak biraz zordur. Yani bu Düşük Sonrası İlk Adet olabilir ya da doğum sonrası olan anormal bir durumun belirtisi olabilir. Bunun tespitini doktor yapacaktır bu nedenle uzman doktora danışmak gerekir.

            Düşük Sonrası İlk Adet

     Düşük sonrası kanamalar olabilir ancak bunlar çok fazla ve ağrılı, sancılı kanamalar ise bu durumda bir müdahale gerekir. Doktor kontrolü ile gerekli işlemler yapılmalıdır. Dikiş bölgesinde açılma olmuş olabilir ya da iltihap gelişmesi olabilir ya da sıradan kanama ve Düşük Sonrası İlk Adet olabilir.

Düşük yapan kadının psikolojik olarak yoğun bir desteğe ihtiyacı oluşur. Bu durumda kadın kaybetmiş olmanın verdiği bir boşluktadır ve Düşük Sonrası İlk Adet ile duygusal bir bunalım oluşabilir.

Kanamanın düşük sonrası bir sebepten kaynaklı olup olmadığına bakılmalıdır. Düşük sonrası ilk adette genelde ağrılı ve pıhtılı kanama olabilir. Normal zamanına göre düzensizce olabilir bu nedenle düşük sonrası adette oluşan anormallikte telaş yapmamak uzman doktora danışmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir