Diş Çıkarmada Calgel Kullanımı

Diş çıkarma aşaması hem bebekler hem de anneler için oldukça sancılı bir dönemdir. Bu dönemde annelerin yapması gereken bebeği rahatlatacak ve diş çıkarırken daha da kolaylık sağlayacak bir şeyler bulmalarıdır. Bu durumda çoğu anne bebeklerde diş çıkarırken kullanılan oyuncakları tercih ederken kimisi de bunu ilaçlarla destekler. Bebeklerin sağlığı için kesinlikle doğar doğmaz ilaç tüketimine başlatmak sağlıklı değildir. Fakat bu durum doktor tarafından gerekli görüldü ise bebek çok huzursuz ise bu yola başvurulabilir.

Bebekler diş çıkarma zamanlarında genelde dişlerde kaşıntı ile karşılaşır. Bu durumda önünde ne bulursa ağzın atar ve kaşıntıyı gidermeye çalışır, ısırarak. Bu nedenle bebeklerin en fazla kontrolde tutulması gereken zamanlardan birisidir diş çıkarma zamanı. Annelere tavsiyemiz bebeklerinize gündüzleri dişlerini kaşıyabileceği sağlıklı yiyecekler vermeniz ve geceleri de gerekli görüldü ise ilaç ve jel kullanmanızdır.

 Diş Çıkarmada Calgel Kullanımı en sık yapılan tercihlerdendir. Fakat bunu uygulayan annelerin çoğu gece bebeğin huysuzluğunu ve acısını dindirmek için kullanır. Bu en mantıklı olandır ve bebeğinize sabahları da havuç ya da salatalık gibi kemirebileceği sebze ve meyvelerden verebilirsiniz. Bu durumda ilaç kullanımızı da en aza indirmiş olursunuz. Bebeğinizin sağlığı için en etkili çözüm yolu olarak görülen Diş Çıkarmada Calgel Kullanımı uygun bir şekilde gerçekleşir ise hem daha sağlıklı hem de daha etkili olacaktır. Bebeğinizin sağlığı için uzman hekiminizden tavsiye alınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir