Devit-3 Ampul

D vitamini vücudumuzda bulunan diğer vitaminler gibi hem vazgeçilmezdir hem de eşsiz göreve sahiptir. D vitaminin temel görevi yapısında kalsiyum ve fosfor içermesidir. Bu iki mineral de kemiklerin gelişimi ve oluşumunda oldukça önemlidir. Bu vitaminin yapısındakiler çocuklarda ve yetişkinlerde kıkırdak gelişimini de etkiler.

D vitamini normalde vücutta Provitamin-D halinde bulunur ve güneş ışığına çıkınca bu provitamin-D D vitaminine dönüşür. Dönüşüm sonrası etki eder ve vücut için fayda sağlar. Bu nedenle güneş ışığının D vitamini üretimini arttırdığı söylenir.

D vitamini eksikliğinde ise çocuklarda raşitizm, yetişkinlerde osteomalazi ve kemik gelişiminde problemler, kemik hastalıkları olur. Bunların önlenmesi temel olarak yapılması gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

     D Vitamini Eksikliğinde Ne Yapılmalıdır?

  • D vitamini içeren besinlerin tüketimine özen gösterilmelidir. Yumurta, süt, mantar, patates, balık, balık yağı, istiridye gibi besinler alınarak D vitamini artışına gidilir.
  • D vitamini için güneşe çıkılabilir. Günün yakıcı ve zararlı ışınlarla dolmadığı saatlerde yani gündüz ve akşam üzeri zamanında güneş ışınlarının etkisi ile D vitamini artışı olur.
  • D vitamini eksikliği olanlar için kremler kullanılır. Güneş kremlerinin çoğunda da bu vitamin bulunur.
  • Devit-3 Ampul de D vitamini eksikliğinde daha hızlı etki etmek için kullanılır. Bu yöntem genelde yenidoğanda D vitamini eksikliğinde ya da çocuklarda raşitizmde kullanılır.

Devit-3 Ampul 3-4 hafatada bir 1 ml olarak uygulanır ve D vitamininde ani artışı sağlar. Bu durum ciddi eksiklik ya da kemik hastalıklarında daha çok tercih edilir. Devit-3 Ampul kullanımı için mutlaka uzman doktora danışmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir