Ciltteki Ağrılı Sivilceler

Ciltte oluşan ağrılı sivilcelerin çeşitli şekillerde görülmesi söz konusudur. Bu sivilceler başı belli olanlarda daha çabuk ve kolay geçebilir fakat cildimde çıkan uçsuz ağrılı sivilceler var diyorsanız bunlar genelde deri altı sivilcelerdir ve zamana bağlı iyileşir. Kısa sürede geçmesi beklenmeyen bu yoğun sancılı deri altı sivilcelerinin ağrısı ve verdiği kızarıklığı geçirmek için yapılacak şeyler vardır. Ancak asıl olması gereken biraz zamandır. Çünkü bu gibi şikayetlerde ve cildimde çıkan uçsuz ağrılı sivilceler şikayetinde genelde ucunun çıkması gerekir ve bunu beklemek lazım. Bunun dışında eğer yoğun ağrı veriyor ve büyük sertse bunun daha kısa sürede ortaya çıkması için bazı yöntemler uygulanabilir.

 Deri Altı Sivilcelerden Kurtulun!

  • Kırmızı ve sertleşmiş olan bu sivilceler için öncelikle sivilcenin ortaya çıkması için kremler kullanılabilir.
  • Nemlendirici krem sürülmesi sivilcenin uç kısmının oluşmasına yardımcı olur.
  • Bazı kişilerde sarı kantaron yağının sürülmesi de o sert bölgenin yumuşaması ve ağrının azalmasına katkı sağlar.
  • Bu bölgede cildimde çıkan uçsuz ağrılı sivilceler şikayetinden uç vermesi sağlanan sivilcelerde ise kurutucu merhemler sürülerek o baş veren sivilcenin kuruması sağlanabilir. Sivilceyi sıkmadan içerisindeki irin merhem ile kurutulur ve kendiliğinden patlayıp içini kurutur.
  • Bu sivilceler çok ağrılı ve kırmızı deri altına gömülmüş ise bu sırada yapılması gereken nemlendirici etkisi olan kremlerle dışarıya çıkmasını sağlamaktır. Bunun ardından da gerekirse kurutucu kremlerle bir kaç güne yok edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir