Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Yamukluğu

Burun ameliyatları kimi zaman kişinin burnunda bulunan bir et veya kıkırdak sorunundan ötürü gerçekleştirilirken kimi zaman da estetik uzmanlar tarafından şeklini güzelleştirmek için yapılır. Bu burun ameliyatlarından en sık rastlananı da burunda bulunan kemiğin yanlış yönlenmesi ya da kişinin nefes alıp vermesine engel olması ile yapılan geniz ameliyatları olabilir. Bu durumda kişinin hem geceleri nefes alması kolaylaşır hem de sesi daha tiz ve net çıkar. Bu kemik ses tellerine de bası yapabilir. Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Yamukluğu ise hem burun ameliyatında hem de buruna yapılan estetik ameliyatlarda görülebilir. Bu durumun oluşumunun ise çeşitli sebepleri vardır ve bunlar da hastanın kişisel durumuna göre ya da doktora ve ameliyata göre değişir.

  Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Yamukluğu Neden Olur?

  • Ameliyat sonrası oluşan kanamanın durumu bunu en çok etkileyenlerdendir. Kanama bir kaç gün ya da hafta devam edebilir. Ve burunda içeride oluşan şişlik düzensizleşebilir. Bir yerde şişlik fazla iken diğerinde az olabilir.
  • Kıkırdak ve kemik ile ilgili ameliyatlarda ise bu durum genel olarak ameliyat hatası ile oluşur. Kıkırdağın kapama sonrasında düzeltilememesi ile ya da kesi hattının yanlış açılması burunda yamukluklara neden olabilir.
  • Bazen de yüz asimetrisi ile bu durum ortaya çıkabilir. Bu durumda doktorun yapabileceği şeyler kısıtlı olabilir.

Uzman hekim kontrolünde tedavi sürecine gidilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir