Boğazdan Gelen Küçük Beyaz Parçalar

    Boğazdan Neden Küçük Beyaz Parçalar Gelir ?

Boğazdan beyaz ve küçük parçaların gelmesi genelde pis bir koku ile olur ve bu çok sık rastlanan bir patolojik durumdur. Ağızda pis bir koku oluşumuna sebep olarak en çok da toplum içinde zamansız olarak gelen bu Boğazdan Gelen Küçük Beyaz Parçalar kişinin rahatsız olmasına sebep olur. Bu patolojik durumun görülme sebebi de bademciklerde enfeksiyon oluşmasıdır.  Bademcik iltihabı olarak görülen bu pis koku ve beyaz parçalar farklı şekil ve büyüklükte olabilir.

Bunun varlığını anlamak doktor tarafından çok zor değildir.  Ayakta tedavi ile anlaşılır. Herhangi bir test ya da film çekimine gerek yoktur. Beyaz parçalar bademciğin etrafında sıralanmışlardır ve gözle görülmeleri mümkündür. Bu durumda hastanın gerekli ilaçları alması gerekir.

 Boğazdan Gelen Küçük Parçaların Tedavisi

  • Bu parçalar genel olarak kişinin ağız sağlığına dikkat etmemesi ve bu nedenle de bademcikte iltihap oluşması ile görülür.
  • Ağız sağlığınıza dikkat ettiğiniz sürece bu hastalığa yakalanmazsınız.
  • Diş fırçalama ve düzenli ağız gargaraları bunun için idealdir.
  • Doktor muayenesine girdi iseniz en kısa sürede gerekli gargara ve ilaçları kullanmanız gerekir. Düzenli bir ağız ve diş bakımı yaparsanız bu hastalığa yakalanma riskiniz azalır.
  • Çoğu zaman ciddi bir hastalığın belirtisi olarak görülmez. Tek zararı pis koku ve şahsa rahatsızlık vermesidir. Her türlü ihtimali düşünerek tedavi için en kısa sürede doktorunuza gidiniz ve teşhisin ardından tedaviye başlayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir