Boğazdaki Tıkanıklık ve Nefes Alamama

Boğazda tıkanıklığın ve nefes alamamanın temel sebeplerinden biri mikrobik olarak kişinin hastalığa yakalanması ve grip, nezle, soğuk algınlığına girmesi ile olur. Soğuk kış aylarında fazla soğukta kalma ile ve sıkı giyinmeme ile de kişinin boğazdaki tıkanıklık ve nefes alamama ile baş etmesi gerekebilir. Bu durumda daha titiz davranmak bireyin kendisine düşer. Bu tarz boğaz tıkanıklıkları çok sık rastlanan ve sorun olan bir durum değildir. Doktor kontrolünde bir antibiyotik kullanımı ve sıcak içecekler tüketilerek eski haline ve sağlığına kavuşur.

Boğazda tıkanıklık ve nefes alamamanın bir diğer sebebi de orta kulak iltihabının olmasıdır. Orta kulakta oluşan bu iltihap ile kişinin sağlığı olumsuz etkilenir ve boğaz ağrısı bununla beraber yoğun bir kulak ve baş ağrısı oluşur. Bu ağrıların oluşumuna neden olan orta kulak enfeksiyonlarının çözümü iltihap kurutucu ilaçların kullanımıdır. Yine bunun kararını uzman doktor verecektir. Bu yolla kulaktaki ağrı boğazdaki tıkanıklık gider.

Boğazda Tıkanıklık 

  • Boğazdaki tıkanıklık ve nefes alamama normalde sıradan bir hastalık ve soğuk nedeniyle oluşabilir. bu bir grip, nezle ya da soğuk algınlığı virüsü ile oluşabilir.
  • Kişinin boğazının tıkanması o bölgeye sert bir darbe alma, cisim batması ile de olabillir.
  • Ya da kişinin boğaz tıkanıklığı vücuda tanımlanamaz bir virüsün girmesi ile oluşan mikrobik bir hastalık da olabilir.

Bu nedenle bu durumu ciddiye almak ve en kısa sürede uzman doktorla görüşmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir