Beyin Damar Yumağı Venöz Anjiom

Baş ağrısı toplumda çok hafife alınan bir rahatsızlık olmasına rağmen çoğu sistemik ve hayati hastalığın belirtisi olarak da en sık görülen belirtidir. Bu belirtinin varlığında kişi en kısa sürede uzman doktora teşhis için gitmelidir. Baş ağrısı arada bir oluyorsa bunun sebebi çok çeşitli olabilir. Kişi gerekli sıvıyı almamıştır, açtır, anlık tansiyonu düşmüştür ve buna benzer şeyler. Bu durumda ağrı kesici kullanımı ile geçecektir. Fakat baş ağrısı artık kronik bir hal almış, devamlı görülüyor ise ya da baş ağrısının oluşumu çok keskin ve acı verici ise bu yüksek ihtimalle Beyin Damar Yumağı Venöz Anjiom belirtisidir.

 Beyin Damar Yumağı Venöz Anjiom Teşhisi

Hastalığın teşhisi genelde baş ağrısı ve enseden giren sert ağrılarile şikayete geçen kişiler tarafından yapılır. Bu durumda hastaya kesin bir tanı koymak için nörolojiden beyin tomografisi ya da ilaçlı MR uygulaması ile ağrının sebebi ve varsa Beyin Damar Yumağı Venöz Anjiom tespiti yapılır. Bunun yanında gerekli görülürse beyin cerrahı müdahalesi ve incelemesi de gerekebilir.

 Beyin Damar Yumağı Venöz Anjiom Tedavisi

Bu hastalık damarlarda ve beyin damarında genişlemenin oluşumunun habercisidir. Bunun tedavisi için cerrahi müdahale gerekebilir ya da ilaçla tedavi uygulanabilir. Fakat bunun kararı ancak gerekli incelemelerin ardından yapılır ve kişinin sağlığı için en uygun olanına doktor karar verir. Bu nedenle böyle bir durum var ise ya da şüpheleniyorsanız en kısa sürede nörolojiye ve gerekirse de beyin cerrahına başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir