Bel Fıtığı Raporu

Bel fıtığı raporunuz doktor tarafından verildi ise ve yüzde ellilik bir tanı koyuldu ise muhtemelen bu ciddi bir vakaya dönüşebilir ve bel fıtığı olduğunuzu gösterir. Böyle bir durumda yapılması gereken uzman doktor tarafından kesin bir raporun alınması ve gerekli tedavi işlemlerinin başlatılmasıdır. Çünkü fıtık tedavisi çok da kolay değildir. Ameliyat gerektirir ve bu cerrahi operasyon sonrasında çoğu insanda nüksetme ihtimali yüksektir. Ameliyat sonrası yeni bir ameliyat girişimi olur ve bunu her yaştaki hastanın kaldırması mümkün değildir. Bu nedenle ilerki yaşlardaki hastaların bu ameliyatı çok risklidir ve ölümlere sebep olabilir.

Bel Fıtığı Neden Olur?

  • Bel fıtığının temel oluşum sebebi eğilmek ile ilgili bir problemdir. Genel olarak beli yarıdan kıvırmak kişinin fıtık olmasına sebep olur ve bu durum bir andaki yanlış hareketle de doğabilir. Örneğin; yere düşen bir şeyi almak için bacaklarınızı kıvırarak değil de belinizi kıvırarak eğilirseniz bir anda o şekilde kalırsınız ve beliniz kasılır. Bu bir bel fıtığı başlangıcı ya da bel fıtığı belirtisidir.
  • Bel fıtığı kişinin bir anda düşmesi ile belindeki disklerin kaymasından ötürü de olur.
  • Spor yapmayan ve hareketsiz, genelde masa başında oturan kişilerde bel fıtığı görülme riski fazladır.
  • Bel Fıtığı Raporu üzerinden gerekli yorumlar yapılır. Bu hastalık oldukça ağrılı ve hasta için ölümcül bir durum haline de gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir