Bebekte Göz Dalması

Bebekte görülen göz dalması problemi anne ve babaların paniklemesine neden olmaktadır. Göz dalmasıyla birlikte bebekte farkedilen sıçrama ve titreme sorunları, akıllara epilepsi hastalığını getirir. Bebeğinin epilepsi hastası olabileceğini düşünen ebeveynlerde panik ve endişe görülür. Ancak unutulmamalıdır ki bebekteki her göz dalması ve sıçrama problemi, epilepsi hastalığını işaret etmez.

Bebeklerde Göz Dalması Nedenleri Nelerdir?

Bebeklerin ilk zamanlarında hareketlerinin ve davranışlarının anne, babalar tarafından zaman zaman izlenmesi oldukça faydalıdır. Bu sayede bebeğin hareketlerinde ve davranışlarında anormallik olup olmadığı daha kolay farkedilir. Kimi zaman bebeklerde yemek yerken, oyun oynarken ya da öylece dururken belirli bir noktaya odaklanma gözlenir. Bu durum göz dalması olarak ifade edilir. Dünyaya henüz uyum sağlamaya çalışan yeni doğan bebeklerde bu sorun sık görülür.

Bebeğin gözünün dalması, anne ve babalar tarafından epilepsi olarak algılanır. Ancak bu önerme her zaman doğru değildir. Kimi zaman basit sinir hastalıklarından ötürü de bebekte göz dalması sorunu görülebilmektedir.

Anne ve babaların bebeğin sağlığı için bir an önce doktora başvurmaları önerilir. Yapılacak tetkikler, testler sayesinde sorunun altında yatan neden bulunur ve tedaviye başlanır. Bu süreçte anne ve babanın endişeye kapılmadan sakin kalmalarını öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir