Bebeklerin Uçağa Binmesi Sakıncalı Mı?

Yeni anne olmuş kişiler bebeğin sağlığı ve konforu için sürekli endişe duyarlar. Annelerin bebekler hakkında en çok merak ettikleri konulardan biri de “bebekler uçak yolculuğu yapabilir mi?” sorusudur. Önceki zamanlarda bebeklerin uçak yolculuğu yapması uzmanlar tarafından pek önerilmiyordu. Ancak teknolojinin gelişmesiyle, uçaklarda konforun artması ve kabin içi basıncın iyi ayarlanmasıyla birlikte artık bebeklerin uçak yolculuğu yapmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Bebeklerin Uçağa Binmesi Zararlı mı?

Bebeklerin uçak yolculuğu yapmasında herhangi bir zarar görülmemektedir. Ancak uçak yolculuğunda ani basınç değişiklikleri olduğundan bebeğin orta kulak basıncının dengelenmesi adına bir takım şeyler uygulanabilir. Özellikle uçak kalkarken ve inerken, bebeğin ağzına emzik verilmesi faydalı olacaktır. Emzik dışında direkt olarak annenin o sırada bebeği emzirmesi de etkili bir yöntemdir.

Kalkış ve iniş sırasında bebeğin emzirilmesi ya da bebeğe emzik verilmesi şart bir kural değildir. Günümüzde uçaklarda kabin içi basınç iyi ayarlandığından korkulacak bir durum söz konusu değildir. Endişeye ve paniğe kapılmadan, bebeğinizle uçak yolculuğu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir