Bebeklerde Dışkılama Zorluğu

Bebeklerde dışkılama doğumdan sonra bir düzene girmez ve bebek uzunca süre devamlı kaka yapma durumuna maruz kalabilir. Bu durum bebek bir aylık olana kadar devam eder biraz daha düzene girer. Bebeklerde gaz problemi en çok sıkıntı yaratan durumdur ve bunun çözümü için kimi doktorlar bitki çayları önerirken en sağlıklı olanı bebeğin sırtını ovalamaktır.

Kızım kaka yaparken ağlıyor gibi bir şikayetiniz var ise bunun çeşitli sebepleri olabilir ve bu durum bebeğinizin ya da çocuğunuzun kaç yaşında olduğuna bağlıdır.

        Bebeklerde Kaka Yapamama

Bebeklerde dışkılama kimi zaman zor olabilir ve bu durumda bebek fazla ıkınarak kıpkırmızı olur ve kimi zaman da çektiği bu acıdan ötürü ağlayabilir.

  • Bebeğin çok katı ve sert bir dışkı çıkarması ve kimi zamanda ıkındığı halde dışkılayamaması bir sorundur ve en kısa sürede uzman doktora gitmek gerekir.
  • Kızım kaka yaparken ağlıyor şikayetinin bir sebebi de bebeğin sindirim yollarında meydana gelen bir enfeksiyon ve bu nedenle de dışkılama ile yanma yapması olabilir. Bu durumda da çocuk ağlayıp acı çekebilir. En kısa sürede uzman doktora gitmek ve problemin kaynağını bulmak gerekir.
  • Bağırsaklardan kaynaklanan bir sorun olabilir.
  • Çok ciddi bir iç organ sorunu olabilir bu nedenle zaman kaybetmemek gerekir.

Kızım kaka yaparken ağlıyor şikayeti ile gelenlere ani müdahale yapılması gerekebilir, lütfen vakit kaybetmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir