Başımın Sağ Arka Tarafındaki Ağırlık Hissi

Başın sağ arka tarafındaki ağırlık hissi, kişinin paniğe ve endişeye kapılmasına neden olur. Bunun nedeni ağırlık-sersemlik hissinin, akıllara tümör rahatsızlığını getirmesidir. Ancak her ağırlık hissi, tümöre işaret etmez. Başın arka bölgesinde hissedilen ağırlık genellikle travma etkenlerinin sonucu olarak görülür. Başın arka bölgesine alınan darbe, sersemlik ve ağırlık hissine neden olur. Sorunun tedavisi neden olan etkene göre değişkenlik gösterdiğinden, mutlaka uzman bir doktora başvurulmalıdır.

Başın Sağ Tarafında Ağrı Nedenleri Nelerdir?

Travma Etkenleri

Kafaya alınan darbeler, baş ağrısına ve sersemliğe neden olabilmektedir. Ağrının şiddeti, darbeye göre değişkenlik gösterir. Alınan darbenin çok şiddetli olması, beyin kanamasına varana kadar ciddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden kafaya alınan darbe ihmal edilmemeli ve doktora gidilmelidir.

Migren Ağrısı

Migren bir çok kişinin ortak sorunu halindedir. Tam olarak nedeni bilinmese de, kişinin hayatını olumsuz derecede etkileyen ağrılar halinde hissedilir. Beyin damarlarının çeşitli nedenlerden genişleyip tekrar daralmasıyla ortaya çıkan ağrılar, migren ağrıları olarak bilinir. Migren şiddetli ağrılar ve ağırlık hissine yol açar. Stres, uykusuzluk ve açlık gibi etkenler migren sorununu tetikleyicidir.

Tümör

Başın arka tarafındaki ağırlık hissi kimi zaman tümör gibi ciddi hastalıkların belirtisi olarak görülür. Tümör, baş ağrısına ve ağırlık hissine yol açabilir. Ağırlık-sersemlik hissi, ciddi hastalıkların habercisi olabileceğinden ihmal edilmemeli ve bir an önce doktora başvurulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir