Başımda Sersemlik Hissi Var

Baş bölgesinde hissedilen sersemlik hissi genellikle travma etkenlerinin sonucu olarak görülür. Kafaya alınan darbe, hasar kişide sersemlik, uyuşukluk hissine neden olur. Darbenin şiddetine bağlı olarak uyuşukluk-sersemlik hissinin yanı sıra ağrı ve şişlik sorunları da görülebilmektedir.

Ciddi bir kaza ya da darbe sonrası hissedilen baş ağrısı ve sersemlik uzun zamandır devam ediyorsa, beyin kanamasına işaret ediyor olabilir. Bu yüzden rahatsızlık ihmal edilmemeli ve bir an önce uzman doktora başvurulmalıdır.

Sersemlik Hissi Neden Olur?

Travma Etkenleri

Kafaya alınan darbe ve hasar, baş ağrısına neden olur. Alınan darbenin şiddetine bağlı olarak kişinin tüm gün halsiz, sersem gibi hissetmesine neden olabilmektedir. Eğer alınan darbeden sonra sersemlikle birlikte konuşmada zorluk, denge kaybı ve bilinç kaybı sorunları görülüyorsa, beyin kanamasından şüphelenilir. Derhal uzmana başvurulmasını öneriyoruz.

Sinirsel Faktörler

Stres, endişe ve sinir gibi psikolojik etkenler vücutta fiziksel sonuçlara neden olur. Stresli ve gergin ortamda uzun süre duran kişilerde baş ağrısı, beyinde uyuşma ve sersemlik hissi problemleri görülebilmektedir. Bu sırada kişinin kapalı ortamda bulunmaması-hava alması ve meditasyon yöntemleriyle kendini rahatlatması önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir