Apandisit Ameliyatı Sonrası Alt Karında Ağrı?

Apandisit bölgesinin iltihap kapması sorunu apandisit rahatsızlığı olarak bilinir. Apandisit rahatsızlığı kendisini karın ağrısı, kasık ağrısı ve mide bulantısı şeklinde belli eder. Apandisit rahatsızlığı belirtileri görüldüğü takdirde uzmana başvurulmalıdır.

Körbağırsak üzerindeki iltihaplı apandisitin tedavisi için cerrahi işlemler uygulanır. Cerrahi işlemler sayesinde iltihaplı bölge alınarak tedavi gerçekleştirilir. Ancak her cerrahi işlemde olduğu gibi apandisit ameliyatı sonrasında da tedavi süreci ameliyattan hemen sonra sonlanmaz.

Vücutta herhangi bir kesik yapılarak tedavi uygulandıysa, iyileşme süreci için kişinin bir süre dinlenmesi ve istirahat etmesi gerekmektedir. Apandisit ameliyatından sonra kesik bölgeden dikişler alınmışsa dahi kişinin bir süre daha dinlenmesi gerekmektedir. Bunun nedeni kesik bölgenin enfeksiyona ve iltihaplanmaya müsait olmasıdır. Ameliyattan sonra enfeksiyon oluşmaması için dikkatli olunmalı ve kesik bölge darbeden, mikroptan korunmalıdır.

Apandisit Ameliyatı Sonrasında Ağrı Neden Olur?

Apandisit ameliyatından sonra ağrı, kızarıklık, kesik bölgede aşırı hassasiyet ve şişlik gibi problemler görülebilmektedir. Görülen bu rahatsızlıklar enfeksiyonun habercisi olabileceğinden, ihmal edilmemeli ve derhal doktora başvurulmalıdır. Apandisit ameliyatı sonrasında alt karında şiddetli ağrı şikayetine sık rastlanır. Bu durum enfeksiyon habercisi olabilir.

Apandisit ameliyatı sonrası alt karında ağrı “şikayeti uzun zamandır devam ediyorsa ve ağrılar giderek artıyorsa, bu durum enfeksiyonun işaretçisi niteliğinde olabilir. Enfeksiyon bir çok ciddi rahatsızlığa neden olabileceğinden bir an önce uzman bir doktora başvurulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir