Ameliyat Yerinden Üç Aydır Sürekli İltihap Geliyor

 Ameliyat Yerinden Üç Aydır Sürekli İltihap Geliyor diyorsanız ve ameliyat bölgesinde oluşan bu kanamalar ve iltihaplar ameliyatın iki üç ay sonrasında oluyorsa mutlaka uzman bir doktora gidilmelidir.

Yapılan ameliyatın ne ameliyatı olduğu, iltihabın dışa mı içe mi akıyor olması ve kanamanın ne zaman başladığı ne kadar süredir devam ettiği çok önemlidir. Bu nedenle ameliyatı yapan doktor ile görüşülmeli ve iltihabın nasıl giderileceği üzerine konuşulmalıdır. En doğru yapılması gereken bunu fark edince en kısa sürede ameliyatınızı gerçekleştiren doktorla konuşmaktır.

  Ameliyat Yerinden Üç Aydır Sürekli İltihap Geliyor diyorsanız bu durum ameliyat sırasında ya da ameliyattan çok sonra o bölgenin mikrop kapması ile oluşabilir. Bu durum genelde dikiş bölgelerinde olur ve dikiş bölgelerinin alınması sonrasında o bölgede steril olarak çalışılmaması ve yeterli özenin gösterilmemesi nedeniyle ameliyat bölgesinde iltihap oluşabilir ve iltihabın düzeltilmesi gerekir. Bu durum için doktorlar genelde antibiyotik önerirler ve iltihabın giderilmesini sağlarlar. Bunun için en kısa sürede uzman doktora gitmeniz gerekir.

 Ameliyat Yerinden Üç Aydır Sürekli İltihap Geliyor ise bu iltihap o bölgede yeni bir hastalık doğurmuş olabilir. Ve yeni bir tedavi sürecine girmeniz gerekir. Kişinin açık yaraya ya da yeni ameliyat olmuş bir bölgeye yeterli sterilliği göstermesi çok daha titiz davranması gerekir. Bu nedenle ameliyat sonrası bölgeye uygulanacak pansumanı aksatmayınız ve pansumanlarınızı steril bir şekilde yapmaya çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir