Alnımın Sağ Tarafındaki Damar Şişliği ve Ağrı

Alında bulunan damarlar kimi insanlarda genetik olarak daha fazla çıkık ve görünür bir renk tonundadır. Bu durum kişinin ten rengine, ruhsal haline ve genetiğine göre değişir. Damarların fazla olduğu yerlerden biri de yüzümüzdür. Yüzümüzde burun çevresi, boyun ve çene civarında ve özellikle de alında damar sayısı oldukça fazladır. Damarların bulunduğu bu bölgelerde oluşan bir hasar ya da patolojik durum damarlarda şişme ve anormalliğe neden olabilir.

 Alnımın Sağ Tarafındaki Damar Şişliği ve Ağrının Sebebi Nedir?

  • Kişinin fazla ıkınması (Doğum sırasında kadınlarda, kakasını yapamayan bebekte) ve kendini çok zorlaması ile damarlar dışarıya çıkabilir.
  • Damarların dışarıya çıkıp belirginleşmesinin bir sebebi de bağırmak, ağlamak ve kendini çok sıkarak sinirlenmek, sinir krizleri ya da nöbet geçirme esnasında oluşan sert bir müdahele damarları dışarıya karşı görünür kılar.
  • Alnımın Sağ Tarafındaki Damar Şişliği ve Ağrı var diyorsanız bu ciddi bir hastalık belirtisi olabilir. Ve bu durum da kişide bir damar tıkanıklığı ya da bir bölgede olan tümörün damara baskı yapıyor olması olabilir. Bu ağrı ile beraber gidiyor ve durum anormal ise mutlaka doktora gidiniz.
  • Allerjik bir durum sonrası da yüzde şişmeler olabilir.

Bu tür bir rahatsızlık sistemik bir hastalık belirtisi olabileceğinden hastanın gerekli hassasiyeti göstererek kısa sürede uzman doktora gitmesi gerekir. Unutulmamalıdır ki sağlık herkes için ilk sıradadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir