Adetin 3. Günü Yapılan Test Sonucu

Adetin 3. günü yapılan test sonucum  ile ilgili bilgi almak istiyorum diyenlere bir öneri ve bilgilendirme niteliğinde bu yazımızı sunabiliriz. FSH. LH, E2, PRL, TSH testlerinin bir arada ve bir anda yapılda yapıldığı bu üçüncü gün testlerinin sonuçlarının değerlendirmesi uzman doktora kalacaktır. Ve bu değerler ile kadının yumurtlama ile ilgili varsa bir problemi anlaşılabilir.

Kan örneği alınarak yapılan bu hormon tahlillerinde kan sabah aç karnına alınır ve değerlendirme sonuçları öğleden sonra çıkar. FSH ve LH değerinin normalde çok yüksek olmaması gerekiyor. Fakat bu değerler çok yüksek olursa ve onun üzerine çıkarsa kadında yumurtlama değerinin zayıflığı ve zayıfladığı söz konusudur. Bu durumda yapılması gereken test sonuçlarının kesinliğinden emin olmak ve test sonuçlarını gerekirse bir sonraki ay yinelemek, eğer hala aynı ise kesin bir değerlendirmeye girmektir.

 Adetin 3. Günü Yapılan Test Sonucum hakkında gerekli bilgiyi almak istiyorum diyorsanız. Bu hormon testleri ile yumurtlama zayıflığı ve menapoz dönemine girilip girilmediği değerlendirilebilir. Bu değerlerin on beş ve üzerinde çıkması derhal tedavi gerektirebilir. Bu nedenle iyi bir test sonucu elde etmek gerekir. Adetin 3. Günü Yapılan Test Sonucum on beş üzerinde diyorsanız bu durum erken menapoz olabilir.

Yumurtalık rezervlerindeki azalmayı ve gebelik durumunu gebe kalma durumunu açıklamaya yardımcı olan bu testlerin yapılması ile gebe kalınma ve menapoza girme dönemleri değerlendirilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir