Acil Kilo Almak İstiyorum

Kilo vermek isteyen kişiler olduğu gibi aşırı zayıflıktan yakınan ve kilo almak isteyen kişiler de vardır. Kilo almak da kilo vermek kadar dikkat edilmesi gereken bir konudur. Sağlıksız kilo almak vücutta yağlanmaya, deride çatlakların oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden tamamen yağlı besinler tüketilerek alınan kiloların yanı sıra daha sağlıklı kilo alma yöntemleri seçilmelidir.

Aşırı kilo bir sorun olduğu gibi aşırı zayıflık da bir sorun olarak değerlendirilebilir. Zayıf kişilerin bağışıklık sistemleri fazla güçlü olmadığından daha çabuk hastalanma ve sürekli yorgunluk gibi problemler meydana gelir. Kimi zaman genetik faktörlerin etkisi olarak zayıflık görülse de, bu durum dengeli ve sağlıklı beslenmeyle düzeltilebilmektedir.

Sağlıklı kilo almak için dengeli ve düzenli beslenmenin yanı sıra düzenli sporda şarttır. Kilo vermede etkili olduğu gibi kilo almak için de spor oldukça önemlidir. Alınan fazla kalorilerin vücutta yağ yerine kas olarak depolanabilmesi için düzenli ve sağlıklı beslenme programlarıyla birlikte spor yapılmalıdır.

Kilo Almanın Yolları Nelerdir?

Düzenli Spor ve Egzersiz

Zayıflamak için olduğu gibi kilo almak için de spor yapmak gerekmektedir. Spor ve gün içinde yapılan egzersizler sayesinde, vücuda alınan fazla kilolar yağ yerine kas şeklinde depolanır. Sağlıklı kilo almak için düzenli beslenme programıyla birlikte spor yapılması oldukça önemlidir.

Sağlıklı ve Dengeli Beslenmek

Kişinin kilo alabilmesi için gün içinde alması gereken kaloriden daha fazla alması gerekmektedir. Gün içinde normal şartlarda alınması gereken kalori miktarı boy, cinsiyet ve gün içindeki hareket seviyesiyle alakalıdır. Normalde alınması gerekenden daha fazla kalori almak kilo alımını tetikler.

Ancak sağlıklı kilo almak için fazla kalori diye her türlü besin tüketilmemelidir. Bu süreçte sağlıksız ve bol yağlı besinlerin tüketilmesi, vücutta şekil bozukluklarına neden olabilir. Göbek, bel çevresinde simitlerin oluşması gibi. Bu durumdan korunabilmek ve sağlıklı kilo alabilmek için doğal besinler tercih edilmelidir.

Hangi Besinler Tüketilmelidir?

  • Bitkisel Yağlar
  • Hayvansal Yağlar
  • Süt ve Süt Ürünleri
  • Kuruyemişler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir